Spider-Man Online Forum. Komiksy. Figurki: X-Men - Spider-Man Online Forum. Komiksy. Figurki

Skocz do zawartości

• 2 stron +
  • 1
  • 2
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

X-Men Filmowa trylogia o mutantach Marvela

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   krisstofer1992 

• Częsty bywalec
  • PipPipPip
  • Grupa: Members
  • Postów 192
  • Interests:Pi?ka No?na i wszystko co zwi?zane z Marvelem.

Napisano 28 January 2008 - 15:18

Nie zeby mi sie nie podobala filmy o mutantach bo byly to jedne z najlepiej zrealizowanych filmów na podstawie komiksów Marvela. Chodzi mi o to ze bylem troche zawiedziony gdy nie zobaczylem w filmie takich mutantów jak Gambit, Bestia czy Ruda. Colossus tez byl troche malo widoczny. Jakie jest wasze zdanie na ten temat.
0

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   innuendo 

• Philologist
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Moderator
  • Postów 679

Napisano 28 January 2008 - 16:21

Moment, przeciez Ruda byla...
Filmy pokazuja, ze jak nakicka sie zbyt wiele postaci, to wychodzi swoisty miszmasz.
http://pustamiska.pl klik!

<a href="http://bluesbrothers.deviantart.com" target="_blank">Moje dzielka :) </a>
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   krisstofer1992 

• Częsty bywalec
  • PipPipPip
  • Postów 192

Napisano 28 January 2008 - 16:34

Byla Ruda, jezeli tak to ja jej nie pamietam. Napisz w ktorej czesci.
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   Darth Destruktor 

• Korriban Guard
  • PipPipPipPip
  • Postów 861
  • Interests:Poza Star Wars? Harry Potter, historia antyczna, itp.

Napisano 28 January 2008 - 16:58

Chodzi o ta co zycie jakby wysysa? To byla w kazdej czesci xD
Mi tam nie przeszkadza. Wazne ze pokazali glównych mutantów, a pobocznych napomkneli. I nie ma balaganu.
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   robinhoo10 

• Stały bywalec
  • PipPipPipPip
  • Postów 352

Napisano 28 January 2008 - 18:39

Ruda to Rogue? Bo ja nie kojarze postaci spolszczonych =) Jezeli tak to przeciez od 1 filmu jest. Henry aka Bestia byl w 3, Gambita nie bylo, ale slyszalem ze ma byc w jakims filmie tylko nie kojarze jakim Wolverine? Magneto? Ale to plota troche. A co do postaci to wydaje mi sie ze w sam raz bylo, bo co za duzo to nie zdrowo i tak jak powiedziala innu jak duzo postaci to troche shit jest =)
A i co do Gambita jeszcze, to uwazam, ze dobrze ze go nie bylo. Bo o ile dobrze pamietam to on krecil chyba z Rogue i wtedy film móglby w zlym kierunku pójsc. Nie mówie ze by tak na pewno bylo bo scenarzysci nie zawsze trzymaja sie wersji komiksowej. Zdecydowanie za duzo "ze" :rolleyes:

This post has been edited by robinhoo10: 28 January 2008 - 18:47

user posted image
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   innuendo 

• Philologist
  • PipPipPipPip
  • Postów 679

Napisano 28 January 2008 - 21:23

Tak, Rogue to Ruda :rolleyes: [ta, co energie "wysysala"]
Mnie tam wystarcza Magneto i Logan :lol:
http://pustamiska.pl klik!

<a href="http://bluesbrothers.deviantart.com" target="_blank">Moje dzielka :) </a>
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   paul095 

• Stały bywalec
  • PipPipPipPip
  • Postów 598

Napisano 29 January 2008 - 11:46

Cytat

Chodzi mi o to ze bylem troche zawiedziony gdy nie zobaczylem w filmie takich mutantów jak Gambit, Bestia czy Ruda.

Przeciez Ruda - Rogue alias Anna Marie(grana przez Ann Paquin), pojawila sie we wszystkich trzech czesciach X-men. W dodatku to wlasnie na niej skupiala sie fabula jedynki!
Tu masz jej fotke:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/0.../0d/RogueX3.jpg

Bestia czyli ten porosniety niebieskim futrem Beast (grany przez Kelsey'a Grammer'a), wystapil w trzeciej czesci filmu.
Tu masz fotke:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/7...Moviebeast.jpeg

Co do Gambita.
W drugiej czesci X-men, mozna bylo dostrzec jego imie wsród listy mutantów w komputerze William'a Stryker'a kiedy Mystique sie do niego wlamywala. Podobne nawiazania mozna znalezc w stosunku do innych postaci.

Zreszta nie mozna narzekac na braki niektórych postaci, gdyz pojawilo sie ich naprawde mnóstwo. A gdyby nawet ich wprowadzona, ich rola ze wzgledu na dlugosc filmu zostalaby bardzo ograniczona(patrz Colossus).
user posted image
user posted image
0

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   Wookie 

• The Dark Jedi Knight
  • PipPipPipPipPip
  • Postów 1191

Napisano 29 January 2008 - 12:55

Nie no nie bylo ich wcale tak malo. Zobaczmy: Cyclops, Wolverine, Jane, Rogue, Profesor X, Magneto, Archangel, Beast, Ice Man, Sabretooth, Storm, Nightcrawler, Pyro, Juggernaut, Mistique i ta, która znikala (nie pamietam jak sie nazywa). Do tego nalezy dodac jeszcze sporo postaci trzeciego planu, których nie umiem tu wymienic. Rzeczywiscie nie pojawia sie Gambit i zaluje tego poniewaz jest to ciekawa postac i doskonale nadaje sie do filmu. Nie ma równiez Jubilee (pewnie o nia ci chodzilo kristofer), ale to zapewne dlatego, ze jej postac i watek polaczyli z watkiem Rudej tworzac jakby alternatywna wersje Rogue. Czytaj Jubilee+Rogue (komiksowa)= Rogue (filmowa).

0

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   paul095 

• Stały bywalec
  • PipPipPipPip
  • Postów 598

Napisano 29 January 2008 - 13:18

Cytat

Nie ma równiez Jubilee (pewnie o nia ci chodzilo kristofer),

Wlasnie ze jest!!! Wystapila w pierwszej czesci grana przez Katrine Florece oraz drugiej i trzeciej czesci, grana przez Kea Wong.
Fotka:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/f...f3/Kea_Wong.jpg

W pierwszym i trzecim filmie mozna dostrzec ja w instytucje w czasie lekcji. Natomiast w dwójce jest jedna z 6 mutantów pojmanych i wiezionych przez Stryker'a.

Cytat

Zobaczmy: Cyclops, Wolverine, Jane, Rogue, Profesor X, Magneto, Archangel, Beast, Ice Man, Sabretooth, Storm, Nightcrawler, Pyro, Juggernaut, Mistique i ta, która znikala (nie pamietam jak sie nazywa).

Callisto?
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/f...Callistovol.jpg

Do listy trzeba dodac jeszcze: Iceman'a, Toad'a, Arclight, Multiple Man'a, Phat'a, Vanisher'a, Spike'a, Psylocke, Quill'a, Shadowcat, Lady Deathstrike i Angel'a oraz kilku innych jeszcze niezidentyfikowanych mutantów.
user posted image
user posted image
0

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   robinhoo10 

• Stały bywalec
  • PipPipPipPip
  • Postów 352

Napisano 29 January 2008 - 15:44

Callisto to raczej byla ta w bractwie (czy jak to sie tam nazywalo). Ona wyczuwala obecnosc innych mutantów i ich poziom czy cos, potrafila równiez szybko biegac =)
user posted image
0

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   Wookie 

• The Dark Jedi Knight
  • PipPipPipPipPip
  • Postów 1191

Napisano 30 January 2008 - 14:32

Icemana wymienilem.

Jesli chodzi o Jubilee to podczas ogladania nie sposób stwierdzic, ze to ona bo niczym sie nie wyróznia, ale zapewne widnieje na liscie plac.

Nie chodzi mi o Callisto. Mam na mysli ta dziewczyne, która nalezala do X-MEN i w trzeciej czesci grala ja Ellen Page.

0

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   paul095 

• Stały bywalec
  • PipPipPipPip
  • Postów 598

Napisano 30 January 2008 - 15:08

Cytat

Nie chodzi mi o Callisto. Mam na mysli ta dziewczyne, która nalezala do X-MEN i w trzeciej czesci grala ja Ellen Page.

To Shadowcat alias Kitty Pryde.
user posted image
user posted image
0

#13 Użytkownik nie jest zalogowany   krisstofer1992 

• Częsty bywalec
  • PipPipPip
  • Postów 192

Napisano 30 January 2008 - 16:46

No tak, jednak nie bylo tak malo postaci. Z ta Ruda to mi sie powalilo przez te jej wlosy. Juz nie pamietam czy w którejs czesci miala wlasnie rude ale w 3 na pewno miala cos podchodzacego po kolor czarny. A o Bestii gdy pisalem to go zapomnialem. Z trojki najbardziej w pamiec z nowych bohaterow zapadl mi Archangel.
0

#14 Użytkownik nie jest zalogowany   Gamart 

• Doom the Emperor
  • PipPipPipPip
  • Postów 308

Napisano 02 March 2008 - 16:14

Nie wiem kto to przetlumaczyl :)
"Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthafuckin' happens, and it can happen to You." – Cage
user posted image
0

#15 Użytkownik nie jest zalogowany   [email protected] 

• Nowicjusz
  • Pip
  • Postów 7

Napisano 27 June 2008 - 09:12

Ciezko bylo umiescic wszystkich mutantów w 3 czesciach dlatego powinni nakrecic jeszcze jedna. Zostalo kilka ciekawych postaci, które nie doczekaly sie wystepu na ekranie a sa tego warci:

Gambit (moja ulubiona postac z X-menów)
Cable !!
koles strzelajacy promieniami plazmy (Havok?)
Collosus (byl ale zdecydowanie za malo)
koles dysponujacy krzykiem (??)
Bishop

mutanci mieli tez za malo wrogów, we wszystkich czesciach bossem byl Magneto a scenarzysci zapomnieli o Apocalypse.
0

#16 Użytkownik nie jest zalogowany   paul095 

• Stały bywalec
  • PipPipPipPip
  • Postów 598

Napisano 27 June 2008 - 11:57

Cytat

Zostalo kilka ciekawych postaci, które nie doczekaly sie wystepu na ekranie a sa tego warci:

Zwróc uwage ze nie mozna napychac filmu postaciami, które nie pasuja do przygotowanej przez scenarzystów fabuly.

Cytat

Ciezko bylo umiescic wszystkich mutantów w 3 czesciach dlatego powinni nakrecic jeszcze jedna.

Twórcy trylogii zostawili po sobie furtke do nakrecenia kolejnych czesci, ale na razie nie zanosi sie na to. marvel ostatnio skupia sie na filmach o jednym bohaterze.

Z mutantów na razie slyszalem tylko o tym, ze trwaja zdjecia do filmu "X-Men Origins: Wolverine". Cos tam kiedys slyszalem o filmie z Magneto, ale bez konkretów.

A tak apropo wystepów postaci w ewentualnych kontynuacjach:

Cytat

Cable !!

To na razie niemozliwe, gdyz jego tatus zostal usmiercony. Na upartego mozna go przywrócic do zycia, za sprawa Sinistra albo Apocalypsa. Od biedy mozna uznac Cable'a za przybysza z alternatywnej rzeczywistosci. Za duzo by bylo jednak z tym komplikacji.

Cytat

koles strzelajacy promieniami plazmy (Havok?)

Takich gosci co strzelaja plazma albo czyms podobnym jest wielu. Jesli chodzi ci o brata Cyclopsa to mozna by go spokojnie wcisnac w kolejne czesci. ylko czy aby Cyclops wiedzial w filmie zema brata?

Cytat

koles dysponujacy krzykiem (??)

Banshee. Jego tez mozna by go spokojnie wcisnac w kolejne czesci tylko po co, skoro juz jego córka zaliczyla wystep(grana przez Shaune Kain) w drugiej i trzeciej czesci? Co prawda krótkie epizody ale jednak...

Cytat

Bishop

Hmmm. To juz byloby lepsze i bardziej logiczne, niz w przypadku Cable.

Cytat

mutanci mieli tez za malo wrogów, we wszystkich czesciach bossem byl Magneto a scenarzysci zapomnieli o Apocalypse.

A William Stryker to pies? To on byl glównym bossem drugiej czesci. A w trójce to bardziej za glównego wroga uznalbym Dark Phoenix. Zreszta tych wrogów wcale nie bylo malo, ty liczyles tych wszystkich mutantów co w Bractwie byli? A Apocalypse po prostu nie pasowal to glównej historii. No sam powiedz, gdzie ty bys go widzial?
user posted image
user posted image
0

#17 Użytkownik nie jest zalogowany   [email protected] 

• Nowicjusz
  • Pip
  • Postów 7

Napisano 28 June 2008 - 13:05

Zle mnie zrozumiales. Wiadomo, ze nie wcisna na sile innych bohaterów bo to by bylo bez sensu ale mogliby nakrecic nowa historie nie majaca za wiele wspólnego z tym co sie dzialo w poprzednich czesciach. Mogliby zrobic tak jak bylo w komiksie czyli oryginalni X-men zalozyliby X-factor a po nich x-menów tworzyliby wymienieni wczesniej mutanci oprócz Cable i Bishopa bo to goscie z przyszlosci.

Cytat

A William Stryker to pies? To on byl glównym bossem drugiej czesci. A w trójce to bardziej za glównego wroga uznalbym Dark Phoenix. Zreszta tych wrogów wcale nie bylo malo, ty liczyles tych wszystkich mutantów co w Bractwie byli? A Apocalypse po prostu nie pasowal to glównej historii. No sam powiedz, gdzie ty bys go widzial?

Wiadomo, ze byl Stryker, Pyro, Mystique czy Juggernaut ale w kazdej czesci X-meni walczyli z Magneto a przeciez Apocalypse to tez nie byl byle jaki wróg.
0

#18 Użytkownik nie jest zalogowany   paul095 

• Stały bywalec
  • PipPipPipPip
  • Postów 598

Napisano 29 June 2008 - 14:09

Cytat

Wiadomo, ze byl Stryker, Pyro, Mystique czy Juggernaut ale w kazdej czesci X-meni walczyli z Magneto a przeciez Apocalypse to tez nie byl byle jaki wróg.

W drugiej z Magneto tylko wspólpracowali do konfrotacji nie doszlo.

Racja Apocalypse to przeciwnik z najwyzszej pólki, dlatego tez jeden film to chyba za malo aby pokazac pelnie jego potegi. Chyba prosciej zrobic film z glównym antagonista jako; Shadow Kinga, Mister Sinistera, Mikhail Rasputina, Styfe, Cassandra Nova, The Hellfire Club itd.

PS

Cytat

Mogliby zrobic tak jak bylo w komiksie czyli oryginalni X-men zalozyliby X-factor a po nich

No nie bardzo gdyz instytut z fundatorów moze opuscic tylko, Iceman, natomiast reszta:
Cyclops - dead
Jean Grey - dead
Beast - ekspert do spraw mutantów
Angel - w trakcie szkolenia

Aha tak przy okazji, podobno Gambit ma wystapic w filmie X-Men Origins: Wolverine, ma byc grany przez Taylor'a Kitsch'a.
user posted image
user posted image
0

#19 Użytkownik nie jest zalogowany   Człowiekfrank 

• Częsty bywalec
  • PipPipPip
  • Postów 57

Napisano 15 December 2008 - 18:23

A właśnie. Pod koniec trzeciej części zaraz po napisach końcowych była scenka z takim gościem leżącym w łóżku (była o nim mowa gdzieś w środku trzeciej części) i pielegnarką i nagle ten koleś się budzi i coś tam gada. Mógłby ktoś przetłumaczyć, co on tam gada? Z góry wielkie dzięki. :D
0

#20 Użytkownik nie jest zalogowany   robinhoo10 

• Stały bywalec
  • PipPipPipPip
  • Postów 352

Napisano 15 December 2008 - 18:58

Moira: Dzień dobry.
Pacjent: Cześć Moira
Moira: Charles??
user posted image
0