Spider-Man Online Forum. Komiksy. Figurki: Prison break - Spider-Man Online Forum. Komiksy. Figurki

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Prison break czyli "Skazany na smierc"

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   ch00dy 

• Stały bywalec
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Members
  • Postów 211

Napisano 07 August 2007 - 09:58

Witam wszystkich po mej parodniowej nieobecnosci na forum. Temat dotyczy serialu Prison break w USA emitowanego przez tv fox, a w Polsce w telewizji polsat. W tym temacie bedziemy pisac o rzeczach zwiazanych z tym serialem. Dla niezaorientowanych na wstepie powiem (postaram sie bez spoilerów)w najwiekszym skrócie, ze opowiada on losy dwóch braci, pierwszy - Lincoln Burrows jest skazany na smierc za przestepstwo, ktorego nie popelnil(tak mówi), jego brat - Michael Scofield postanowil pomóc bratu i specjalnie trafia do wiezienia, by tam zorganizowac ucieczke. Telewizja fox wyemitowala juz 2 sezony tego serialu, emisja 3 sezonu ma byc rozpoczeta 17 wrzesnia.
0

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   Ares_Real 

• Lokator SMO
  • PipPipPipPipPip
  • Postów 1092

Napisano 07 August 2007 - 12:08

Zly serial to to nie jest. Pierwszy sezon to praktycznie majstersztyk, zas zakonczenie bylo na tyle dobre, ze pozostawilo widzów w oczekiwaniu na drugi. Z kolei drugi sezon to lekka klapa. Zaczely pojawiac sie tatuaze, których Scofield nie mial w pierwszym sezonie, a przygody innych uciekinierów (C-Note, Tweener) byly ogromnie nudne. Tylko T-Bag i Mahone dawali rade...

Dzieki pierwszemu sezonowi stawialem serial na równi z Lostami, lecz po drugim uwazam juz takie seriale jak Grey's Anatomy i kazde CSI za o wiele lepsze, zas Lost jest juz dla PB poza zasiegiem.

Niech 3 sezon bedzie ostatnim.
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   Incognito 

• Nexus 7
  • PipPipPip
  • Postów 107

Napisano 08 August 2007 - 11:21

Użytkownik ch00dy dnia Aug 7 2007, 11:08 PM napisał

wg. mnie PB bije je wszystkie na glowe i t wlasnie 2 sezon wydawal mi sie lepszy

Pierwszy sezon Prison Break polknalem wlasciwie w jeden dzien, z drugim troche zeszlo, bo ogladalem go zanim wyemitowano wszystkie odcinki.
Uwazam podobnie jak Ares, ze pierwszy sezon byl scenariuszowo znakomity i wciagajacy, natomiast drugi sezon to absolutne dno pozbawione logiki i nieprawdopodobne do granic. Ot chocby dla przykladu - przyszycie dloni T-Bagowi (za która potem przywiazano go do grzejnika - ciekawe), dobijajacy tekst Mahone'a - "Przeszukajcie dno jeziora!" (jasnowidz!). Takich przykladów mozna by mnozyc (akcja poszukiwawcza zbiegów z FoxRiver zakrojona jest na bardzo szeroka skale, natomiast pani doktor Tancredi po oczyszczeniu z zarzutów odnajduje ich jak po sznurku - WIECEJ! - trafia wprost na poklad ich lodzi i to w dodatku przed nimi samymi :))... Wiem, ze ten temat to nie miejsce na zachwycanie sie innymi serialami, jak chocby LOST - który wielokrotnie irytowal mnie nagromadzeniem pozornie niepotrzebnych szczególów pietrzacych sie zagadek, by potem wyjawic mój brak spostrzegawczosci i dowiesc, ze kazdy szczegól jest w nim niezwykle wazny i istotny dla przebiegu fabuly. Uwielbiam wszystkie 3 sezony LOST przymykajac oko na jego slabsze momenty.
Twórcy Prison Break po sukcesie pierwszego sezonu postanowili nie wysilac sie zbytnio i "dokrecili" kolejne dwadziescia pare odcinków nie trzymajacych sie kupy, ani sensu by zapchac wieczorna ramówke stacji Fox oraz oczekiwania rzeszy fanów serialu i fanek Wentwortha...
user posted image
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   Robson 

• Stały bywalec
  • PipPipPipPip
  • Postów 207

Napisano 08 August 2007 - 16:53

Mój ulubiony serial, dopóki nie zobaczylem Herosów :) Faktycznie, pierwszy sezon to najwyzsza pólka, drugi juz nieco przynudza. Mam nadzieje, ze zakoncza to z klasa i nie beda bawic sie w 5 sezonów...Jedyne co mnie w drugiej serii denerwowalo to wspomniany wyzej Mahone- a dokladniej jego genialny umysl (jak widac, nie tylko mnie to wnerwialo). W mig rozszyfrowal tatuaze Scofielda, a co najlepsze, idealnie wycelowywal w te aktualne ( zamiast np. analizowac te które byly potrzebne do ucieczki, ten odrazu trafil w te drugosezonowe). Jak juz ktos wspomnial, zaraz wzial sie za jezioro, w mig wylapal, ze bracia w nagranym filmie sciemniaja i odkryl ich prawdziwe zamiary...
user posted image
You cant kill someone who is already dead...
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   Korzi 

• Częsty bywalec
  • PipPipPip
  • Postów 142

Napisano 08 August 2007 - 17:16

No mi sie to natomiast podobalo i podtrzymywalo napiecie, oraz pokazalo ze w istocie: "Escape is just the beginning" ! :)

s3rial jest po prostu swietny i przez cale 2 sezony trzymal odpowiednio wysoki poziom.
I wlasnie na tych dwóch móglby sie spokojnie skonczyc (i mimo ze tak mi sie podoba, nie mialbym tego za zle twórcom), no bo co tu mozna jeszcze wymyslic? :-)
W 3 serii bedzie pewnie to samo co w pierwszym sezonie, tylko ze na odwrót ;) i w innym klimacie... (Panama). :P
user posted image
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   QbaS 

• Lokator SMO
  • PipPipPipPipPip
  • Postów 1150

Napisano 09 August 2007 - 13:33

Na poczatku myslalem, ze juz nic nie jest w stanie pobic Losta. Mylilem sie...

Pierwsza seria Prison Break jest czyms niepowtarzalnym i wciagnela mnie zupelnie na pare dni, w ciagu, których godzinami, z wypiekami na twarzy obserwowalem, co dalej zrobi Michael.

Druga seria byla nieco gorsza, ale sadze, ze dalej trzymala poziom. Mimo wielu denerwujacych zwrotów akcji i licznych bledów, kontynuacja ta równiez mnie wciagnela.

Mam nadzieje, ze twórcy nie spapraja trzeciej serii, bo czekam na nia z niecierpliwoscia... Chociaz twórcy powinni to skonczyc na drugiej... :)
"Capoeira jest dla mężczyzn, kobiet i dzieci. Jedynymi, którzy nie powinni się jej uczyć są ci, którzy nie chcą." - Mestre Pastinha
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   Fisher 

• Częsty bywalec
  • PipPipPip
  • Postów 182

Napisano 23 August 2007 - 20:58

Widzialem 17 minut 3 serii 1 odcinka i musze przyznac, ze tajemnicza to ona jest :P Czekam z niecierpliwoscia :P

Uwielniam ten serial... Moze nawet jest lepszy od Losta ?? ;)

Incognito i Robson- nie zapominajcie, ze Mahone jest tez geniuszem. Moze nie tak wielkim jak Pan Tatuazyk, ale tez nim jest.
0

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

2 User(s) are reading this topic
0 members, 2 guests, 0 anonymous users