Spider-Man Online Forum. Komiksy. Figurki: Zielony Goblin II - Spider-Man Online Forum. Komiksy. Figurki

Skocz do zawartości

• 4 stron +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Zielony Goblin II Czy Harry przejmie dziedzictwo ojca ?

#21 Użytkownik nie jest zalogowany   rymek69 

• Wizytator
  • PipPip
  • Grupa: Members
  • Postów 24

Napisano 16 January 2007 - 21:39

wiadomo wiadomo. ale z drugiej ci, którzy tak psioczyli na kostium Normana z SM1 niech powiedza co mysla kostiumie Harry'rego. przeciez co to soba reprezentuje? jakis cyber-ninja? mortal kombat? tragedia, syf, kila i mogila.
user posted image
0

#22 Użytkownik nie jest zalogowany   Roach 

• ziomek witruwiański
  • PipPipPipPip
  • Postów 387

Napisano 16 January 2007 - 22:21

Syf kila i mogila, ale moim zdaniem lepsze to niz jakby w trójeczce miala pojawic sie komiksowa wersja kostiumu Goblina. Bo niby jakie mialoby to uzasadnienie w filmie, skoro ojciec byl Power Rangerem? Ja na SM3 ide nie myslac o tym ze Goblin nie jest goblinowaty wizualnie, tylko wewnetrznie. Bo w sumie inne podejscie z miejsca skresla pól filmu.
0

#23 Użytkownik nie jest zalogowany   Paul 

• SCC Admin
  • PipPipPipPip
  • Postów 472

Napisano 07 February 2007 - 21:18

Kiepsciutko wyglada ten nowy Goblin. Wedlug mnie to nawet porównanie do Power Rangera jest troche tak jakby nie na miejscu ;) O ile dalo sie jeszcze przebolec kostium pierwszego Goblina w jedynce to to jest juz przegiecie, ponizej wszelkich oczekiwan. Nie wiem moze ten kostium ma niesc jakies przeslanie rezysera? Ja zadnego nie dostrzegam w kazdym razie.
"You're good... but me, I'm magic"
user posted image
user posted image
0

#24 Użytkownik nie jest zalogowany   Jarek_K 

• SCC member
  • PipPipPipPip
  • Postów 272

Napisano 07 February 2007 - 22:39

Myslalem ze pomylilem trailer Spider-Man`a 3 z jakims tanim japonskim tasiemcem. Boze... ;)
0

#25 Użytkownik nie jest zalogowany   Darth Destruktor 

• Korriban Guard
  • PipPipPipPip
  • Postów 861
  • Interests:Poza Star Wars? Harry Potter, historia antyczna, itp.

Napisano 26 June 2007 - 20:09

Dobra, zabijcie mnie...mi sie strój new goblina podoba :D
Takie odejscie od stereotypów, a jak wy sobie ten strój wyobrazaliscie? Przecie Sam nie pokaze faceta ze sredniowecza ubranego ze zszytych resztek materialu po materacu babci... :D
0

#26 Użytkownik nie jest zalogowany   Wookie 

• The Dark Jedi Knight
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Moderator
  • Postów 1191

Napisano 26 June 2007 - 23:11

Ja na strój Green Goblina z trójki nie narzekam. Jest taki niesamowicie nowoczesny i pasuje mi do Harrego. Poza tym troche glupio by bylo gdyby ponownie dali poprzedni strój (na który tez nie narzekam).

0

#27 Użytkownik nie jest zalogowany   nightcrawler_13 

• 8th wonder of the world
  • PipPipPipPip
  • Postów 588
  • Interests:Marvel, filmy, komiksy, rysowanie, granie, spanie...

Napisano 26 June 2007 - 23:25

Mnie sie jedynie nie podobalo to, ze maska tak sie chowala, to juz bylo zbyt przebajerzone.
Imperial Stormtroopers don't die, they can only go to hell and regroup.

www.nerdwars.blog.com

Ca
0

#28 Użytkownik nie jest zalogowany   Rafcios 

• Game User
  • PipPipPipPip
  • Postów 649
  • Interests:Komiksy, lego, filmy, gry.

Napisano 27 June 2007 - 07:30

To bylo fajne i jescze wyglad tej deski mi sie podobal choc nie pasowal do GG
Rafcios rz?dzi Kumalski ? xD
user posted image
0

#29 Użytkownik nie jest zalogowany   QbaS 

• Lokator SMO
  • PipPipPipPipPip
  • Postów 1150

Napisano 27 June 2007 - 10:24

Strój II Goblina przebolalem, choc móglby byc choc troche podobny do stroju Norman'a. Szczególnie maska, bo reszta byla w miare spoko. Najbardziej zrazila mnie te deska! Co to w ogóle jest?! Jedyne co o tym moge powiedziec to jak juz to rymek69 okreslil... Tragedia, syf, kila i mogila...
"Capoeira jest dla mężczyzn, kobiet i dzieci. Jedynymi, którzy nie powinni się jej uczyć są ci, którzy nie chcą." - Mestre Pastinha
0

#30 Użytkownik nie jest zalogowany   Ares_Real 

• Lokator SMO
  • PipPipPipPipPip
  • Postów 1092

Napisano 27 June 2007 - 10:38

Nikt chyba nie mówil, ze Harry w trójce ma byc "czystym" nastepca Green Goblina, wiec nie nalezalo sie zbytnio takiego stroju spodziewac. Mi tam on sie bardzo podobal, byl taki hi-tech'owy. Bardzo bym sie zas "obrazil", gdyby strój przypominal w wiekszosci ten ze starych komiksów.
0

#31 Użytkownik nie jest zalogowany   Scarlet Spider 

• Stały bywalec
  • PipPipPipPip
  • Postów 840

Napisano 27 June 2007 - 13:11

Mi osobiscie srednio sie podobal o ile kostium wraz z maska jest ok o tyle ta deska juz nie :P , wolalbym by GG z SM3 posiadal ten sam glider co GG z SM1
0

#32 Użytkownik nie jest zalogowany   Pickador 

• Częsty bywalec
  • PipPipPip
  • Postów 173

Napisano 06 July 2007 - 21:39

>>Uwaga! Mozliwe ze momentami przynudzam, wiec jak nie chcesz, to nie czytaj:P<<

Po obejrzeniu trzeciej czesci bylem zawiedziony prawie na kazdym polu, poza watkiem Harry'ego i wszystkiego z nim zwiazanym.
Najpierw o stroju. Komiks i film zadza sie odmiennymi prawami. komiks by cos uwypuklic, nadaje temu czesto wyolbrzymiony ksztalt. Dlatego Green Goblin byl w komiksie taki groteskowy w razacym kolorystycznie kostiumie. Mial pokazac szalenstwo, które ciezko ukazac w dymkach. Film natomiast, ma na celu sprawic, by historia z komiksu byla bardziej rzeczywista, bardziej realna, bo gdyby mieli robic kazdemu kolorowe stroje i uwidocznione miesnie, to juz lepiej zrobic kreskówke. Od razu mówie ze nie mam usprawiedliwienia na strój GG z pierwszej czesci, ale kostiumem Harry'ego jestem MILE zaskoczony. Dlaczego?
Zacznijmy od poczatku. W pierwszej czesci Harry nie znal swojego ojca. Nie mógl (nie chcial) go zrozumiec. Kochal go, jako jedynego rodzica (scena po przebudzeniu Normana w gabinecie), ale nie rozumial go i jego "swiata biznesu". Ojciec byl dla niego nieczuly i bezduszny i nie chcial isc w jego slady. Ale jakas jego czesc byla do niego byla do ojca podobna.
Po incydencie z obiadem z Peterem, May i MJ, Norman dal synowi lekcje. Wtedy Harry prawdopodobnie pierwszy raz zrozumial, czemu jego ojciec jest taki bezduszny. Norman znal zycie i stawial czola wielu problemom, jak na przyklad odejscie matki Harry'ego. To wzbudzilo respekt u jego syna. Zrozumial, ze ojciec nie jest potworem bez serca ecz zranionym przez los czlowiekiem, takim jak czesto on. W tej chwili Harry stanal w jego obronie.
Gdy wreszcie Harry poznal "prawdziwa twarz" swojego ojca, pomyslal, ze wreszcie pozna go blizej. Spodziewal sie, ze Norman bardziej mu sie otworzy i wreszcie bedzie mial ojca, jakiego chcial miec. Gdy wrócil do domu mówiac o tym, ze MJ go zdradza, ojciec przytulil go i powiedzial, ze od teraz sie nim zaopiekuje (czy cos takiego). Harry utwierdzil sie w przekonaniu, ze nareszcie bedzie mial tate...

Niestety, nie dane mu bylo zblizyc sie do niego, z powodu smierci, do której przyczynil sie jakis Spider-man. Szukajacy slawy koles wtracil sie do jego prywatnej sprawy i zniszczyl wszystko, na co Harry czekal cale zycie. Zabral mu marzenie w chwili, gdy zaczelo sie spelniac...
W drugiej czesci Harry zostal zepchniety na dalszy plan, gdzie utwierdzalismy sie w przekonaniu, ze mlody Osborn nie cofnie sie przed niczym, by sie zemscic na kims, kto wyrzadzil mu taka krzywde. Niezaleznie od metody, czy wynajmie zbiega, czy zniszczy pól miasta... Niewazne. Spider musi umrzec.
No i wtedy odkryl tajna jaskinie Goblina. Otrzymal metode, której potrzebowal. Ale doszedl do wniosku, ze ojciec uzywal tego do zlych celów. On zabijal niewinnych dla wlasnego zysku, prawie skrzywdzil MJ. Gdyby zalozyl identyczny strój co Green Goblin, to tak, jakby sie podpisal pod wszystkim, co on wyrzadzil. A Harry nie chcial byc zlym. Nie chcial wykorzystywac mocy do gromadzenia bogactwa, tak jak ojciec, do okradania. Chcial tylko zemscic sie na jednej osobie za ból i klamstwa, jakimi go czestowala. Nie chcial byc Zielonym, tajemniczym maniakiem. Chcial byc mrocznym mscicielem. Strój mial byc praktyczny, a nie widowiskowy. To Norman chcial byc w centrum uwagi. Harry wolal skryc sie w ciemnosciach nocy i atakowac znienacka.
Strój Dark Goblina (bo tak bym go nazwal), to ochronny kombinezon z miejscami na bronie. Nie wiecej, nie mniej. Nie mial czasu na robienie jakichs glupich strojów. Mial sie zemscic. I to bylo najwazniejsze.
Deska zamiast glidera. No i dobrze! Ojciec mial glider i nie dal rady pajakowi, wiec trzeba bylo udoskonalic przedmiot transportu. Flyingboard jest szybszy, zwrotniejszy i bardziej smiercionosny. Glider posiadal wyrzutnie ciezkich rakiet - przy walce ze Spiderem, gdzie potrzebna jest szybkosc, byla ona zbedna. Zreszta - dla mlodego chlopaka latwiej jest manewrowac deska niz skrzydlami - ze wzgledu na podobienstwo do snowboardu, surfingu czy skateboardu, gdzie Harry pewnie mial jakies doswiadczenie. A doswiadczenie jest w walce wazne.
Norman zginal od ostrza, wiec jego zabójca tez powinien tak zginac - stad szpony na ramieniu czy katana...
Teraz troche o psychice w 3 czesci. Harry nie chcial isc w slady ojca. Nie chcial skonczyc jak on, chcial by go szanowano mimo cierpienia, jakie przeszedl - tak jak jego ojca. Ale nie mial tak szalonych powodów jak Goblin. Nie chcial mscic trupa. Chcial sie zemscic za swoje cierpienie i klopoty, które nabraly ksztalt pajaka. Mial inne cele niz ojciec

Cytat

-Revenge me!  -Noooooo!
. Ale polaczyla go z ojcem metoda. Jedyny lacznik Normana z Harry'm.
To, co sie potem dzialo w 3 czesci, bylo piekne. Dzieki wspanialej grze aktorskiej Jamesa Franco mozna bylo wyczuc to wahanie Osborna i jego dylemat, nie tylko co do zemsty i zabicia najlepszego przyjaciela, ale co do pójscia w slady ojca.

Wedlug mnie watek Harry'ego w calej trylogii nie jest opowiescia o konflikcie dwóch przyjaciól, lecz jest opowiescia o trudnych relacjach ojca z synem.
0

#33 Guest_Fred_Mord_*

• Grupa: Guests

Napisano 07 July 2007 - 06:07

a mi sie deska podobala mieli wiele tych desek widac i on wybral styl ala Snowboard
0

#34 Użytkownik nie jest zalogowany   Rafcios 

• Game User
  • PipPipPipPip
  • Postów 649
  • Interests:Komiksy, lego, filmy, gry.

Napisano 07 July 2007 - 08:24

Tak fajny ten styl, taki ogien z niej wychodzil.
Rafcios rz?dzi Kumalski ? xD
user posted image
0

#35 Użytkownik nie jest zalogowany   Luthce 

• Wizytator
  • PipPip
  • Postów 28

Napisano 07 July 2007 - 09:30

Cytat

-Revenge me!  -Noooooo!

A nie bylo "avenge me" przypadkiem? Chociaz to i tak znaczy to samo.

Strój Harry'ego byl w porzadku. Nie chcial byc zadnym super wrogiem tylko pomscic ojca, wiec tez nie potrzebowal kolorowych rajtuzów. W dodatku on to nie ojciec, wiec trzeba to bylo podkreslic. Zastanawia mnie fakt jaki podano oficjalny powód smierci Osborna - prawdziwy czy cos wymyslono? (Jak bylo w komiksie?)
0

#36 Guest_Fred_Mord_*

Napisano 07 July 2007 - 14:35

Użytkownik Rafcios dnia Jul 7 2007, 09:24 AM napisał

No ogien byl zajefajny zwlaszcza jak w walce finalowej portraktowal nim Sandmana a on taki kruchy sie zrobil
0

#37 Użytkownik nie jest zalogowany   Pawcio 

• Weteran SMO
  • PipPipPipPipPip
  • Postów 1169

Napisano 07 July 2007 - 14:37

Użytkownik Fred_Mord dnia Jul 7 2007, 03:35 PM napisał

Użytkownik Rafcios dnia Jul 7 2007, 09:24 AM napisał

No ogien byl zajefajny zwlaszcza jak w walce finalowej portraktowal nim Sandmana a on taki kruchy sie zrobil

... zamienil jego reke w szklo...

http://swiatoobserwator.blogspot.com/ -Zapraszam na Światoobserwatora.
0

#38 Użytkownik nie jest zalogowany   Menelozo 

• Częsty bywalec
  • PipPipPip
  • Postów 190

Napisano 07 July 2007 - 15:08

Ale przecierz juz po walce jak sandman ze spidey'em gadal to nie mial szklanej reki .
No matter what I do no matter how hard i try the ones I love will always be the ones who pay.
Whaterver live holds in store for me I will never forget these words: "With great power comes great responsibility." This is my gift. My curse. Who am I? I'm Spider-man.
Spider-man
0

#39 Użytkownik nie jest zalogowany   Pawcio 

• Weteran SMO
  • PipPipPipPipPip
  • Postów 1169

Napisano 07 July 2007 - 15:11

Bo "pozbyl sie" tamtej i z piasku stworzyl sobie nowa...

http://swiatoobserwator.blogspot.com/ -Zapraszam na Światoobserwatora.
0

#40 Guest_Fred_Mord_*

Napisano 07 July 2007 - 16:44

Użytkownik Pawciolux dnia Jul 7 2007, 04:11 PM napisał

Bo "pozbyl sie" tamtej i z piasku stworzyl sobie nowa...

nie zgadzam sie, tamta reka poprostu rozsypala sie bo byla krucha a nie pozbyl sie jej
0

Udostępnij ten temat:

• 4 stron +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users