Spider-Man Online Forum. Komiksy. Figurki: Mandragora '06/07 - Spider-Man Online Forum. Komiksy. Figurki

Skocz do zawartości

• 3 stron +
  • 1
  • 2
  • 3
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Mandragora '06/07 czyli najnowsza plany wydawnicze

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Roach 

• ziomek witruwiański
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Members
  • Postów 387

Napisano 03 June 2006 - 19:53

W temacie "Amazing Spider-Man, Dyskusja na temat serii komiksowej z DK" swego czasu rozgorzala dyskusja na temat Essentiali wydawanych przez wydawnictwo Mandragora. Wydawnictwo to rozwija sie preznie, a ich plan wydawniczy na najblizsze miesiace powinien usatysfakcjonowac niejednego fana Marvel Comics w Polsce:
Essential dwumiesiecznikiem:
w maju X-Men vol. 1,
w lipcu Spider-Man vol. 1,
we wrzesniu Ghost Rider vol. 1,
w listopadzie Wolverine vol. 2,
w styczniu Fantastic Four vol. 1.
Potem moze Hulk, no i kontynuacja kolejnych woluminów serii juz wydanych (jeden wolumin danej serii rocznie).

Malo tego, we wrzesniu wyjdzie pierwszy numer miesiecznika "Ghost Rider: Road To Damnation" (czyli swietna zeszloroczna mini seria)! Ostatni numer wyjdzie w styczniu, a jak wiadomo 16. lutego kinowa premiera Ghosta:D Szkoda tylko, ze w Polsce musimy czekac do marca... Heh... Co dalej? "Wolverine: Origins". Tak, doquadnie to samo, które teraz wychodzi w USA. A teraz troche o crossoverach: anie "House of M", ani "The Other" (choc to w sumie nie cross...), ani "Civil War" nie bedzie, ale za to jesli zeszyt "Spawn/Batman" bedzie sie sprzedawal przyzwoicie, to wydadza "Batman/Daredevil" i "Batman/Spider-Man". Yummy!

A wracajac do Essentiali - przekonalem sie do nich. Poczatkowo, jak wielu, marudzilem, ze wole komiks od kolorowanki, ale po przejzeniu Wolviego i DD stwierdzam, ze wersja B&W jest równie atrakcyjna. Daje po prostu nowe spojrzenie na historie - kiedys kolorów nie kladli tak jak teraz, co owocowalo przewaznie zwiekszeniem poziomu infantylnosci, przynajmniej w moim odczuciu. A tak, fakt, ponarzekam troche, ze Mandra wydaje komiksy dla daltonistów, ale chyba wole to, od "czy oni nie mogli pokolorowac tego jeszcze raz??" :)

Zapraszam do dyskusji, zarówno o ofercie wydawniczej, jak i o samych Essentialach.
0

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   Spider-Ted 

• Częsty bywalec
  • PipPipPip
  • Postów 93

Napisano 06 February 2007 - 14:59

Ciekawy temat, który zupelnie umarl.

Cóz, plany Mandragory troche sie zmienily od tamtego czasu, ale o tym zaraz.
Najpierw o Essentialach.

Mam Spider-Mana i Punishera. Niestetyt na razie na wiecej mnie nie stac, drogie to strasznie, ale planuje nadrobic zaleglosci. Przede wszystkim czekam az pokaze sie na allegro Daredevil vol.1 i Wolverine vol.1, bo w ksiegarniach sa juz nie do uswiadczenia - naklad wyprzedany.
W marcu wyjdzie Ghost Rider! Uwielbiam te postac :D. Kupuje tez te mini serie GR która wydaja, mam na razie wszystkie cztery numery które wyszly, naprawde warto moim zdaniem. Dobre rysunki, niezla fabula, no i na dwa ostatnie numery zapowiada sie niezla rozpierducha :)
Aha, no mam tez wszystkie numery Venoma, ale to raczej kiepska seria... Chociaz po piatym numerze zaczyna sie robic lepiej (nowy rysownik i od razu co innego ;] )

Co do planów Mandry... No wlasnie niewiele wiadomo, ostatnio cos sie kryja, robia zdaje sie, jakies porzadki w wydawnictwie czy cos. Z Essentiali na pewno bedzie dalej ciagniety Wolverine (wrzesien 2007 - tom 3, cholera musze kupic te dwa pierwsze :)) i Spider (prawdopodbnie w lipcu tom 2). Tak jak mówilem w marcu Ghost Rider, Daredevil vol.2 juz wyszedl.
Jesli chodzi o serie to na razie niewiele wiadomo. Tzn. Mandra nie bardzo chce odpowiadac na te pytania, na razie tylko wiadomo ze bedzie... Mowa byla o Astonishing X-Men, Ultimate X-Men i - co dla nas najwazniejsze ;) - Ultimate Spider-Man (to juz prawie pewne) i byc moze Amazing Spider-Man.
Przebakiwali tez cos o Civil War... Ale jesli juz to wydadza pewnie tylko glówna serie.
No cóz, zobaczymy, ale cieszy mnie ze wreszcie cos sie dzieje :D
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   Spider-Nik 

• Stały bywalec
  • PipPipPipPip
  • Postów 448

Napisano 07 February 2007 - 21:25

Niestety Venoma wstrzymano.
O ile sie nie myle to ultimate Spider-man i U x-men wydadza dopiero w drugiej polowie roku. Zmniejszyli takze naklady Essentiali.
Co dalej zobaczymy.

Spider-Ted czy móglbys na privata wyslac mi liste komiksów jakie znalazly sie w polskim Punisher Essential? Prosilbym o zachowanie kolejnosci w jakiej je ulozono w albumie. Z góry dzieki.

0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   Spider-Ted 

• Częsty bywalec
  • PipPipPip
  • Postów 93

Napisano 07 February 2007 - 22:48

W sumie Venom to zadna strata, marne to-to bylo ;]. Ale rok temu wspominali cos o Toxin, ze moze po Venomie... Cóz, zadalem im pytanie o to na ich forum, jak dostane odpowiedÄ˝ to sie pochwale. ;)
USM, dopiero w drugim kwartale to fakt. Osobiscie bardzo licze na Essy (a dzis kupilem Daredevila vol.1 :P Ostatni egzemplarz byl w empiku, troche podniszczony i dostalem znizke :P)... Najchetniej to bym zobaczyl (prócz Spidera, rzecz jasna) Deadpoola, Iron Mana, Kapitana Ameryke, Avengers i Fantastic Four :rolleyes: W tej kolejnosci :rolleyes:.
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   zefir_93 

• Stały bywalec
  • PipPipPipPip
  • Postów 291

Napisano 08 February 2007 - 16:09

a u mnei maly problem skad wy biezecie komiksy co ja mialem dobre zrodlo jak moj brat pracowal w warszawie dawalem mu kase i mi przywozil a co teraz o.O kto zna dobre zrodelko w gdansku gdzies plisska
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   Roach 

• ziomek witruwiański
  • PipPipPipPip
  • Postów 387

Napisano 10 February 2007 - 07:26

Komiksy polskie: EMPIK (sugeruje zamawiac przez www.empik.com, bo asortyment wiekszy niz w pojedynczej filii, a przy odbiorze w sklepie transport gratis)

Komiksy zagraniczne: www.komiksy.com, www.multiversum.abc24.pl, www.allegro.pl
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   zefir_93 

• Stały bywalec
  • PipPipPipPip
  • Postów 291

Napisano 10 February 2007 - 08:21

oki dzieki wiec mowisz ze w empiku znajde dobra dziex
0

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   Jack O'Lantern 

• Częsty bywalec
  • PipPipPip
  • Postów 108

Napisano 21 February 2007 - 20:30

Cytat

W sumie Venom to zadna strata, marne to-to bylo ;]. Ale rok temu wspominali cos o Toxin, ze moze po Venomie... Cóz, zadalem im pytanie o to na ich forum, jak dostane odpowiedÄ˝ to sie pochwale.

powiem tak ze kiedys gadalem z przedstawicielami mandragory na jednym z konwentow i oni sami przyznali ze pomyslow maja wiele ale gorzej z ich realizacja i to co naobiecywali musza teraz okrajac:(
0

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   arcomics 

• Nowicjusz
  • Pip
  • Postów 4

Napisano 24 February 2007 - 20:08

Na stronie Mandry ukazaly sie odpowiedzi na pytania czytelników. Wszystkich fanów Spideya zasmuci pewnie fakt ze premiera USM po polsku sie opóÄ˝nia.

Toxina w planach tez nie maja, co mnie osobiscie nie smuci.

Venoma maja dokonczyc ale nie wiedza ile potrwa przerwa.
0

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   Spider-Ted 

• Częsty bywalec
  • PipPipPip
  • Postów 93

Napisano 08 March 2007 - 20:58

Ale sie zawiodlem na Mandragorze. A maju The Amazing Spider-Man Essential vol.2 (to akurat dobrze), a potem az do konca roku same essy z X-Manami! ¦cisle rzecz biorac na zmiane X-Mani i Wolverine. No ja nawet mutantów lubie, ale liczylem na cos innego... A mogliby wydac np. Iron Mana, Fantastyczna Czwórke, Silver Surfera, Avengers, Kapitana Ameryke... Przeciez to klasyka, na pewno mieliby dobra sprzedaz! No nic... Na razie czekam na ess z Ghost Riderem i zakonczenie mini-serii z tymze (oba w marcu).
0

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   Gridlock 

• Częsty bywalec
  • PipPipPip
  • Postów 30

Napisano 11 March 2007 - 14:21

Ja czekam teraz na Ghost Ridera. Po filmie bardzo zacziekawial mnie ta postac i zaluje, ze nie kupowalem mini serii z Mandragory ;( Moze wydadza to razem, wszystkie 6 w twardej oprawie, to bym od razu kupil. A z moich osobistych nadzieji na przyszlosc, to chcialbym by wydali komiksy z DEADPOOL'EM!! Ten gosc rzadzi!! Tylko nie wiem, czy jego dowcipy daloby sie ladnie na polski przetlumaczyc. Ale... pomarzyc mozna...
Mess with the best, die like the rest
user posted image
0

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   Spider-Ted 

• Częsty bywalec
  • PipPipPip
  • Postów 93

Napisano 11 March 2007 - 22:26

Wydania kolekcjonerskiego Ghost Ridera prawdopodobnie nie bedzie, ale spokojnie kupisz jeszcze wszystkie numery. Tylko raczej przez Internet, proponuje merlin.pl.
0

#13 Użytkownik nie jest zalogowany   mati 

• Stały bywalec
  • PipPipPipPip
  • Postów 451

Napisano 12 March 2007 - 14:44

Jezeli mieszkasz w Wa-wie to w komikslandji lub centrum komiksu znajdziesz wszystkie.
0

#14 Użytkownik nie jest zalogowany   Spider-Ted 

• Częsty bywalec
  • PipPipPip
  • Postów 93

Napisano 13 March 2007 - 20:43

A co do Deadpoola to niestety watpie czy ukaze sie ess z nim, bo tak sie sklada ze w USA tez go nie ma.... :)
0

#15 Użytkownik nie jest zalogowany   Gridlock 

• Częsty bywalec
  • PipPipPip
  • Postów 30

Napisano 16 March 2007 - 18:04

:P :o :blink:

Nie wydali zadnych ess z Deadpool'em?? No ja wiem, ze dla niektórych jest to postac marginalna w swiecie Marvela, no ale ludzie... Tak to bym sobie z Ameryki sprowadzil... Nie znaja sie ludzie na tym co dobre :P

A co do komikslandi to wiem (Warszawiok rodzony jestem ;)) i pewnie sie do niej wybiore ;) Tylko po prostu rozmazylem sie i pomyslalem, ze fajnie byloby miec te fajna serie w twardej oprawie ;) Nie lubie tych ich cienkich zeszycików... Ja wiem, ze to oryginalny format... ale serio nie mogliby wydawac po dwa numery w jednym, nawet zwiekszajac cene do powiedzmy 8 zlotych?? Kiedys przeciez to wychodzilo...
Mess with the best, die like the rest
user posted image
0

#16 Użytkownik nie jest zalogowany   paul095 

• Stały bywalec
  • PipPipPipPip
  • Postów 598

Napisano 18 March 2007 - 11:22

Cytat

Nie wydali zadnych ess z Deadpool'em?? No ja wiem, ze dla niektórych jest to postac marginalna w swiecie Marvela, no ale ludzie... Tak to bym sobie z Ameryki sprowadzil... Nie znaja sie ludzie na tym co dobre 

Nie wydali essa z Deadpoolem poniewaz jego seria komiksowa trwala od 1996 do 2002 roku wiec skonczyla sie stosunkowo niedawno. :P Wczesniej w 1993 wydano 4 czesciowa miniserie o jego przygodach o tytule The Circle Chase, a rok pózniej kolejna 4 czesciowa o tytule Sins Of The Past. Essy sa wydawane aby przypomniec sobie stare przygody bohaterów(lub antybohaterów) Marvela z dawnych lat. Tak wiec na Essa z Deadpoolem jest zdecydowanie za wczesnie.
user posted image
user posted image
0

#17 Użytkownik nie jest zalogowany   Nicky Cruz 

• Nowicjusz
  • Pip
  • Postów 1

Napisano 10 April 2007 - 11:46

Czy ktos wie wiecej nt. planow Mandragory? Kiedy mozna sie spodzieac USM i TASM? Nie moge odzalowac przerwania serii Straczynskeigo, ma pecha - 2 wydawnictwa i 2x klapa...

pozdro
0

#18 Użytkownik nie jest zalogowany   paul095 

• Stały bywalec
  • PipPipPipPip
  • Postów 598

Napisano 10 April 2007 - 11:53

Cytat

Czy ktos wie wiecej nt. planow Mandragory? Kiedy mozna sie spodzieac USM i TASM? Nie moge odzalowac przerwania serii Straczynskeigo, ma pecha - 2 wydawnictwa i 2x klapa...

Wszelkie konkrety na temat Ultimate Spider-man i Ultimate X-men mozna sie spodziewac po reorganizacji wydawnictwa, która potrwa tak na oko do wakacji. Ale numery pojawia sie raczej dopiero po wakacjach. :huh:
TASM - nie wiadomo kiedy i czy wogóle, pojawi sie ta seriia pod szyldem Mandragory. Wogóle wszelkie konkretne pozycje maja sie pojawic dopiero po reorganizacji wydawnictwa. :P
user posted image
user posted image
0

#19 Użytkownik nie jest zalogowany   Damex 

• Częsty bywalec
  • PipPipPip
  • Postów 54
  • Interests:Ksi??ki, komiksy, muzyka, filmy

Napisano 10 April 2007 - 15:50

chcialem o to zapytac Mandragore,ale nei moge wyslac maila,bo zwraca mi go. Czy Mandra zapewnial,ze wyda wszystkie essy ze Spiderem? Bo taki Egmont czesto przerywa serie
0

#20 Użytkownik nie jest zalogowany   mati 

• Stały bywalec
  • PipPipPipPip
  • Postów 451

Napisano 10 April 2007 - 15:59

Na pewno wyda wszystkie. Ess s-m jest najlepiej sprzedajacym sie ess
0

Udostępnij ten temat:

• 3 stron +
  • 1