Spider-Man Online Forum. Komiksy. Figurki: Spider-Man - Spider-Man Online Forum. Komiksy. Figurki

Skocz do zawartości

• 7 stron +
  • « Pierwsza
  • 5
  • 6
  • 7
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Spider-Man Opinie na temat pierwszej czesci

#121 Użytkownik nie jest zalogowany   Robson 

• Stały bywalec
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Members
  • Postów 207

Napisano 19 August 2007 - 16:03

Ja wtedy Spideya znalem jedynie z kreskówki na polsacie i kiedy kumpel powiedzial mi, ze takowy film jest bylem zupelnie zaskoczony. Komputer mialem od niedawna, o internecie nawet nie marzylem, wiec bylem, jakby, odciety od rzeczy która dzisiaj stanowi moje glówne zródlo informacji. Balem sie, zeby film nie byl niskobudzetowy i zeby aktorzy byli porzadzi. Nie widzialem jeszcze trzeciej czesci ale gdy dzisiaj wspominam jedynke to jest taka...dziwna. W sumie to troche malo tam tego Spideya- takich typowych, prostych scen hustania sie czy zbawiania mieszkanców NY (w dwójce tego wiecej). Prosciej mówiac moge posluzyc sie slowami poprzednika- film byl poprostu cool :)
user posted image
You cant kill someone who is already dead...
0

#122 Użytkownik nie jest zalogowany   Człowiek-Pająk 

• Wizytator
  • PipPip
  • Postów 18
  • Interests:Star Wars, Spider-Man, gry z serii The Elder Scrolls, historia, walki na miecze...

Napisano 03 May 2009 - 14:54

Pierwsza część jest wg mnie świetna. A więc:

Zalety:

- muzyka,
- kostium Spider-Mana i Goblina ( który wogule mi nie przeszkadzał, co więcej, bardziej mi się podobał niż w komiksie ),
- jak ktoś już wcześniej napisał, ukazanie tego, jak zwykły chłopak może stać się superbohaterem,
- wiele zabawnych scen, np próba wystrzelenia sieci przez Petera, bójka z Flashem, "Nie jesteś Supermanem" :spidey_poland:,
- aktorzy tacy jak Tobey Maguire, Willem Dafoe, James Franco - świetnie odtwarzający swoje postacie,

Wady:
- hmm, no może mógłby być trochę dłuższy.

Moja ocena: 10/10.
"With great power comes great responsibility."
0

#123 Użytkownik nie jest zalogowany   saito 

• Częsty bywalec
  • PipPipPip
  • Postów 199

Napisano 22 August 2009 - 14:15

Film bardzo odstaje od S-M 2 i 3 efekty specjalne nie robią już wrażenia , zdjęcia są mało estetyczne .,walka z "zabójcą wujka Bena" jest tragicznie zmontowana. Movie mistakes są bardzo widoczne w tym filmie w nowszych tytułach o Spiderze nie wyłapałem aż tylu błędów co tutaj.
0

#124 Użytkownik nie jest zalogowany   Joker 

• Stały bywalec
  • PipPipPipPip
  • Postów 576

Napisano 29 October 2009 - 11:49

Dla mnie czesc 1 jest swietna tylko szkoda ze jakis kretyn postanowil ze GREEN GOBLIN bedzie wygladal jak bohater filmu o POWER RANGERS ! ! ! Poza tym nie mam wiekszych zastrzezen :)
"Wierzę, że to co cię nie zabije, uczyni cię... dziwniejszym."

0

#125 Użytkownik nie jest zalogowany   Logan1995 

• Częsty bywalec
  • PipPipPip
  • Postów 111

Napisano 29 October 2009 - 13:16

Wyświetl postUżytkownik saito dnia Aug 22 2009, 03:15 PM napisał

Film bardzo odstaje od S-M 2 i 3 efekty specjalne nie robia juz wrazenia , zdjecia sa malo estetyczne .,walka z "zabójca wujka Bena" jest tragicznie zmontowana. Movie mistakes sa bardzo widoczne w tym filmie w nowszych tytulach o Spiderze nie wylapalem az tylu bledów co tutaj.

nie ma sie co dziwic, ten film ma juz swoje lata. Kiedy byl on jeszcze nowy, to na pewno wiekszosc z nas ogladala go z zapartym tchem i efekty specjalne robily duze wrazenie. mi osobiscie ten film dalej sie podoba
0

#126 Użytkownik nie jest zalogowany   QbaS 

• Lokator SMO
  • PipPipPipPipPip
  • Postów 1150

Napisano 29 October 2009 - 18:08

Joker napisał:

Dla mnie czesc 1 jest swietna tylko szkoda ze jakis kretyn postanowil ze GREEN GOBLIN bedzie wygladal jak bohater filmu o POWER RANGERS ! ! ! Poza tym nie mam wiekszych zastrzezen :)

Opinie o kostiumie goblina juz dzisiaj napisalem w temacie z nowinkami o SM4. Po przemysleniu sprawy stwierdzilem, ze nie byl on zly - Tobie równiez polecalbym to jeszcze raz przemyslec.

saito napisał:

Film bardzo odstaje od S-M 2 i 3 efekty specjalne nie robia juz wrazenia

Tak jak napisal mój poprzednik, nie ma co sie dziwic. Film ma juz 7 lat i swego czasu efekty specjalne prezentowaly bardzo wysoki poziom, ale ze grafika komputerowa rozwija sie w olbrzymim tempie, co widac szczególnie po grach komputerowych, na dzien dzisiejszy nie dorównuje to nawet obecnym standardom.

Ja jeszcze od siebie dorzuce, ze gdy ostatni raz ogladalem pierwsza czesc Spider-Man'a w telewizji, najbardziej tandetna w mojej opinii scena bylo rzucenie przez Goblina bombki, która przemienila ofiary w szkielety. Animacja byla wykonana dosc kiepsko, a sam pomysl wprowadzenia broni o takim dzialaniu byl ogromnym bledem. To nie na filmowe realia.
"Capoeira jest dla mężczyzn, kobiet i dzieci. Jedynymi, którzy nie powinni się jej uczyć są ci, którzy nie chcą." - Mestre Pastinha
0

#127 Użytkownik nie jest zalogowany   Joker 

• Stały bywalec
  • PipPipPipPip
  • Postów 576

Napisano 29 October 2009 - 18:17

Przemyslalem i po przegladaniu fotek w necie utwierdza mnie to tylko w przekonaniu ze GREEN GOBLIN i jego strój to najwiekszy defekt tego filmu! Ja po prostu jestem zwolennikiem by trzymac sie przy ekranizacji pierwowzoru i sprawic by mozliwie jak najwierniej przypominal postac komiksowa a Goblinowi nie dosc ze zmienili calkowicie wizerunek to jeszcze zdecydowanie na gorsze, gdyby wygladal dobrze to OK ale tak? Sam napisales ze kojarzyl Ci sie z Power Rangers, mnie i pewnie z tysiacu innym fanom takze wiec ta zmiana byla nietrafiona :)
"Wierzę, że to co cię nie zabije, uczyni cię... dziwniejszym."

0

#128 Użytkownik nie jest zalogowany   QbaS 

• Lokator SMO
  • PipPipPipPipPip
  • Postów 1150

Napisano 29 October 2009 - 19:58

Wyświetl postUżytkownik Joker dnia Oct 29 2009, 07:17 PM napisał

Sam napisales ze kojarzyl Ci sie z Power Rangers, mnie i pewnie z tysiacu innym fanom takze wiec ta zmiana byla nietrafiona

To skojarzenie zostalo zaproponowane przez kogos na forum i ja po prostu uleglem sugestii, tak jak wielu innych uzytkowników :) Mysle, ze gumowa maska równiez moglaby przywodzic na mysl tego typu skojarzenia.
"Capoeira jest dla mężczyzn, kobiet i dzieci. Jedynymi, którzy nie powinni się jej uczyć są ci, którzy nie chcą." - Mestre Pastinha
0

#129 Użytkownik nie jest zalogowany   messmero 

• Niszczycielska Siła
  • PipPipPipPip
  • Postów 846

Napisano 15 December 2009 - 09:08

Jezeli chodzi o pierwsza czesc Spider-Mana to nie jest bez wad chociaz by sama piostac Normana Osborna i jego nowa osoba przedstawiona nam w filmie calkowicie zmienili ta postac jego wizerunek,ewentualnie zostawili wizje szalenca,Willem Defoe jest swietnym aktorem grajacym w ambitnych filmach,jezeli chodzi o postac zagrana w Spider-Man.1 to jakas kpina
gdzie tu orginalnosc odwzorowania postaci komiksowej,nic a nic nieprzypomina komiksowego goblina,a ten kask
na glowie co to mialo byc.

Spider-Man,X-men.Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika
Dołączona grafika
0

#130 Użytkownik nie jest zalogowany   Jarek_K 

• SCC member
  • PipPipPipPip
  • Postów 272

Napisano 12 January 2010 - 23:45

Ostatnio znowu dla przypomnienia obejrzalem "jedyneczke" i mimo uplywu lat... ten film wciaz trzyma poziom! Moze brak tutaj jakichs glebszych emocji, watków czy glebi w calej fabule... ale jak to bywa z postaciami komiksowymi - wystarczy, zeby sie ganiali, zabijali i ratowali nawzajem.
Do narzekan nt. kostiumu Goblina sie nie przylacze. O ile dobrze pamietam to Power Rangers mieli strój wykonany z materialu, a Goblin pokryty byl jakas zielona "zbroja". Mi sie takie porównanie w kazdym badz razie nie nasunelo i nie wiem czemu niektórzy je zauwazaja. Zreszta, przeciez nie mogli zrobic filmu przeznaczonego tylko dla tych starszych widzów, bo mniej by zarobili. Na szczescie dalsze czesci byly juz odrobine odwazniejsze i chwala Raimiemu za to, ze staral sie wprowadzic ciezki i mroczny klimat.
Uwazam jeszcze, ze to wprowadzenie Goblina bylo zbyt wczesne. Jakby nagiac cale fakty, to Green Goblin jest tak wazny dla uniwersum SM jak Joker istotny jest dla swiata, w którym zyje Batman. Niemniej jednak jest to dalej wspaniala produkcja, która za jakies 10 lat nie przejdzie do historii jako "nieudana" adaptacja swietnego i kultowego przeciez komiksu.
0

#131 Użytkownik nie jest zalogowany   Literia 

• Nowicjusz
  • Pip
  • Postów 2

Napisano 17 February 2010 - 15:15

Pierwsza czesc Spidermana jest najlepsza. Ja jednak uwielbiam parodie, których jest na YouTubie mnóstwo ;) Chyba nawet wiecej, niz Batmana. Ciekawego od czego to zalezy :D
0

#132 Użytkownik nie jest zalogowany   Venom_X 

• Wizytator
  • PipPip
  • Grupa: Banned
  • Postów 11

Napisano 05 April 2010 - 20:15

Spiderman 1 jest fajny. na swoje lata to dobry film jest ,będzie i był

Minusy:
w nie ktorych scenach widać ze sieć sie wbija w Petera(grafika gryzie ale podstawy nie np. w S-M 2 nie ma tego błędu)
albo że sieć to sznurek też to widać
Plusy:
Szklanką po łapkach w skrócie:nic
Venom to krwawa sieczka na drodze czyli

Skrótem: Kill to or me way
Gdy ktoś ginie venom sie śmieje
SPIDER MAN RULEZ!!!
0

#133 Użytkownik nie jest zalogowany   S.H.O.C. 

• Nowicjusz
  • Pip
  • Postów 2

Napisano 19 June 2010 - 14:52

Pierwsza cz??? filmowych przygód Spider-Mana jest moim zdaniem bardzo udana. "Spider-Man" to jak dot?d najlepszy film o Cz?owieku-Pajaku. Ze wszystkich cz??ci jest najbardziej komiksowy. Pocz?tki tej kultowej historii, czyli ugryzienie Petera przez paj?ka, ?mier? wujka Bena, pierwszy lot na sieci. Te wszystkie kultowe momenty, w tak ?wietnym filmie. Obsada te? by?a trafiona, oprócz Mary Jane która nie jest tak wyrazista i pi?kna jak w komiksach. Kirsten Dunst bardziej nadawa?aby si? ju? do roli Gwen Stacy, za to Bryce Dallas Howard by?aby niez?? MJ Watson. Jednak film poza tym drobnym minusem mi si? bardzo podoba?. ?wietnie zagrana rola Green Goblina, którego kostium wygl?da? ca?kiem ciekawie, jednak wol? komiksowy orygina? - gumowa maska i materia?owe wstawki. Jednak filmowcy wymy?lili ciekawy patent który lepiej si? sprawdza ni? skórzana torba GG, czyli bobmy (brakowa?o mi w filmie tych dy? :)) które wyskakiwa?y z glindera. Chocia? na pocz?tku chyba lata? na miotleN heh, ju? widz? Goblina porywaj?cego Mary Jane na miotle.
0

#134 Użytkownik nie jest zalogowany   Drawski 

• Redaktor SMO
  • PipPipPipPip
  • Postów 326

Napisano 12 November 2010 - 14:39

Plany na film z naszym ulubieńcem były już dużo wcześniej jednak zwykle po prostu nic z nich nie wychodziło. Wreszcie w 2002 roku na ekrany kin zawitał film "Spider-Man" w rezyserii Sama Raimi'ego. Reżyser ten pokazał nam film który jest klasyczną recepturą na historię o Spider-Manie a zarazem świerzym spojrzeniem na świat tegoż superbohatera. Jak na pierwszą część filmu z bohaterem, i pierwszy film kinowy musieliśmy dostać genezę herosa. Tak więc każdy chyba się spodziewał receptury rodem z Amazing Fantasy #15 - tak też się stało, acz z drobnymi zmianami. Tak też Petera Parkera nie ugryzł radioaktywny pająk (czy jak kto woli pająk z totemistycznymi mocami) acz stworzenie całkowicie ziemskie, z małą ingerencją ludzi... to właściwie ciekawy aspekt tego filmu że nie trzeba się wyszukiwań powiązań Spider-Mana z niewiadomo czym. Peter nie jest gwiazdą szkoły, tutaj szczególnie poruszono aspekt przemiany jego "szkolnego" życia. Po widowiskowym złojeniu Flasha Thompsona (którego w filmie jest zdecydowanie za mało!). Kiedy pycha doprowadza Petera na ring i dzięki swoim pajęczym zdolnością wygrywa oszustwo jednego człowieka niszczy życie Petera Parkera. Człowiek któremu pozwolił zbiec został mordercą jego wujka. Ta tragedia bezwzględnie zapoczatkowała erę Spider-Mana w Nowym Yorku. Spider-Man staje się nową nadzieją NY i obiek westchnień... Peter z czasem dołącza do Daily Bugle (czy ktoś wyobrażał sobię inny przebieg akcji?). W roli charyzmatycznego szefa wystąpił genialny J.K Simmons który odegrał swoją rolę po prostu wyśmienicie! Skoro jesteśmy już przy obsadzie to przejdźmy do głównego bohatera, czyli Petera Parkera alias Spider-Man - w tej roli Tobey Maguire. Niestety Tobey nie wywiązął się dobrze ze swojego zadania, jego Spidey nie miał swojego charakterystycznego poczucia humoru, bohaterskiej charyzmy, i wielu innych cech. To samo się tyczy Mary Jane Watson (Kristen Dunst) - jej gra aktorska woła o pomstę do nieba!! jest bezpłciowa, nie sexowna... to jest istne przekreślenie postaci Mary Jane Watson. MJ to zawsze była taka postać ktorej widok mężczyznom ciekła ślina, a kobietom znikał uśmiech - tutaj możemy się spodziewać odwrotnych reakcji. Co do najważniejszej roli, czyli Willem Dafoe jako Green Goblin (Norman Osborn) jest bardzo dobrze. Dafoe świetnie odegrał swą rolę, pokazał nam szaleńca i wywarzonego człowieka w jednej skórze. Na temat filmu jak i reżysera można mieć różne opinie, jednakowoż ja jako fan Spider-Mana i tejże serii oceniam ten bardzo dobrze i daję z czystym sumieniem 9/10!
0

#135 Użytkownik nie jest zalogowany   Mesogog 

• Stały bywalec
  • PipPipPipPip
  • Postów 231

Napisano 12 November 2010 - 19:00

Widzę, że Pan B. znowu wyczerpał swoją wypowiedzią temat i nie pozostaje mi nic innego jak podpisać się pod jego postem :) .
To może tylko tak krótko (żeby nie było, że spam) wypiszę plusy i minusy filmu.

Minusy:
- Maguire jako Peter - choć w tej części nie jest jeszcze najgorszy. Pasuje do Parkera - ...ły.
- Dunst jako MJ
- Kostium Goblina

Plusy
- Cała reszta ;) .

Ocena -8/10
0

#136 Użytkownik nie jest zalogowany   Maczek1983 

• Nowicjusz
  • Pip
  • Postów 1

Napisano 04 March 2014 - 10:54