Spider-Man Online Forum. Komiksy. Figurki: Czy SM0 przeżyje? - Spider-Man Online Forum. Komiksy. Figurki

Skocz do zawartości

• 3 stron +
  • 1
  • 2
  • 3
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Czy SM0 przeżyje?

#21 Użytkownik nie jest zalogowany   Mesogog 

• Stały bywalec
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Members
  • Postów 231

Napisano 01 February 2011 - 19:01

Kandydatury kandydaturami, ale czy w ogóle jacyś admini (rzadlo np.) jeszcze zaglądają na to forum? Bo tylko oni mogą nadać userom uprawnienia moderatorskie. Rzeczywiście przydali by się nam nowi moderatorzy. Admini mogli się o to zatroszczyć zanim odeszli. Na forum potrzebni są jacyś strażnicy porządku, bo może się zdarzyć, że pewnego dnia zajrzy tu jakiś natrętny spamer, który zacznie spamować, a wtedy może być nieciekawie...
0

#22 Użytkownik nie jest zalogowany   Scarlet Spider 

• Stały bywalec
  • PipPipPipPip
  • Postów 840

Napisano 05 September 2011 - 15:53

SMO bez Dawidosa, kiedyś coś nie do pomyślenia. A dziś proszę stara gwardia się wykrusza, ale może to i dobrze. Teraz potrzeba tutaj świeżej krwi i nowego spojrzenia na pewne sprawy. Myślę że jeśli SMO będzie dobrze i sprawiedliwie zorganizowane to przetrwa, lepiej lub gorzej ale prosperować będzie. Osobiście zamierzam pomóc forum swoją doświadczeniem i wiedzą, właśnie teraz w tym trudnym momencie. Bycie w stagnacji mi jednak nie służy zbytnio.
0

#23 Użytkownik nie jest zalogowany   innuendo 

• Philologist
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Moderator
  • Postów 679

Napisano 07 September 2011 - 14:14

Nie, to nie jest dobrze, że stara gwardia się wykrusza. Na miejsce ludzi z pasją, którzy latami zdobywali wiedzę, przychodzą osoby wychowane na filmach etc. I nie piszę, że to źle, że są nowe osoby, ale nie uważam, że dobrze się stało, że nie ma np. Dawidosa.
http://pustamiska.pl klik!

<a href="http://bluesbrothers.deviantart.com" target="_blank">Moje dzielka :) </a>
0

#24 Użytkownik nie jest zalogowany   Scarlet Spider 

• Stały bywalec
  • PipPipPipPip
  • Postów 840

Napisano 08 September 2011 - 15:29

Wyświetl postUżytkownik innuendo dnia 07 September 2011 - 14:14 napisał

Na miejsce ludzi z pasją, którzy latami zdobywali wiedzę, przychodzą osoby wychowane na filmach etc.

Niektórzy wykruszyli się w temacie po prostu jak dinozaury, to się nazywa zmiana pokoleniowa.
0

#25 Użytkownik nie jest zalogowany   _SetH_ 

• Stały bywalec
  • PipPipPipPip
  • Postów 241
  • Interests:Koks, dziwki, dziwki, koks.

Napisano 11 September 2011 - 20:54

Temu forum nie potrzeba jakichś tajemniczych super planów, ani pomocy nie wiadomo kogo, tylko kolejnego filmu lub emisji serialu animowanego w TV na którymś z ogólnodostępnych kanałów. Żadna w tym tajemnica. Jak pojawi się nowy film i będzie choćby jako tako dobry to i koniunktora na Człowieka Pająka wróci na jakiś czas. Regularne wydawanie zeszytówek nie pomoże, bo komiks jest zbyt niszowy w naszym kraju i bądźmy szczerzy - powoli, ale konsekwentnie umiera. Po części z powodu, można to tak nazwać, "uwarunkowania kulturowego" - czyli powszechnego przekonania, że komiksy są dla dzieci, lub dla infantylnych dorosłych, a dzieci nie chcą czytać nie tylko książek, ale też i komiksów. Wynika to z kiepskiego doboru tytułów przez wydawców, ale przede wszystkim, z tego, że media, takie jak film czy gry komputerowe stanowią o wiele atrakcyjniejszą i co najważniejsze, łatwiejszą w odbiorze rozrywkę. Dodatkowo, polscy wydawcy zaczynają powoli zjadać własny ogon, dobierając wydawane pozycje pod kontem dojrzałego czytelnika, bo tylko tacy na komiksy wydają pieniądze, zapominają o młodych, którzy potrzebują mniej ambitnych i trudnych pozycji, aby zainteresować się i oswoić się z tą formą sztuki. Pokolenie fanów wychowanych na TM-Semicu już dawno dorosło, a nowe pokolenie nie ma na czym się wychowywać, z wyjątkiem pojawiających się co jakiś czas kinówek, dlatego zainteresowanie jest falowe.
Dołączona grafika
0

#26 Użytkownik nie jest zalogowany   Gizmo94pl 

• Stały bywalec
  • PipPipPipPip
  • Postów 266

Napisano 12 September 2011 - 14:33

Wyświetl postUżytkownik _SetH_ dnia 11 September 2011 - 20:54 napisał

[...]

Ciężko jest się nazywać fanem czegoś nie znając oryginału, więc sądzę że sporo osób stąd czyta komiks. Bo takie filmy czy kreskówki się nawet nie umywają do komiksu.
0

#27 Użytkownik nie jest zalogowany   Scarlet Spider 

• Stały bywalec
  • PipPipPipPip
  • Postów 840

Napisano 12 September 2011 - 18:33

Wyświetl postUżytkownik _SetH_ dnia 11 September 2011 - 20:54 napisał

Temu forum nie potrzeba jakichś tajemniczych super planów

O jakich tajemniczych super planach mówisz, wiesz coś czego ja nie wiem ?

Cytat

ani pomocy nie wiadomo kogo

W tym momencie troszeczkę mnie obrażasz
Równie dobrze mogę napisać że ty jesteś dla mnie nie wiadomo kto - człowiek zagadka

Cytat

tylko kolejnego filmu lub emisji serialu animowanego w TV na którymś z ogólnodostępnych kanałów.

Na emisje serialu animowanego w ogólnodostępnej dla wszystkich TV nie licz, film będzie i chwilowo coś się może ruszy ale tylko chwilowo. Trzeba by pomyśleć jak takie nowe osoby które ewentualnie się pojawią na SMO zatrzymać tu na dłużej, niż tylko na czas emisji. Pomysłu na to nie ma, a czy będzie to już zależy od inicjatywy tutejszej ludności.

Cytat

komiks jest zbyt niszowy w naszym kraju i bądźmy szczerzy - powoli, ale konsekwentnie umiera.

Skoro dobrze prosperują inne strony, fora dotyczące świata komiksów to jednak nie jest chyba tak źle
0

#28 Użytkownik nie jest zalogowany   _SetH_ 

• Stały bywalec
  • PipPipPipPip
  • Postów 241

Napisano 13 September 2011 - 12:56

Wyświetl postUżytkownik Scarlet Spider dnia 12 September 2011 - 18:33 napisał

[...]

Choćbyś się dwoił i troił, nie zatrzymasz użytkowników, jeśli temat nie zainteresuje ich na tyle, by to zainteresowanie wykraczało poza film. Biadolenie o "nieumywaniu się" (ukłon dla Gizmo94pl) "czegoś" do "czegoś" nie zmienia faktu, że młody człowiek nie ma zbyt wielu szans, aby zacząć od komiksu. W obecnych warunkach, właściwie jedyna droga do komiksu wiedzie poprzez bardziej popularne medium (film, serial, gra komputerowa et cetera). Sprawa jest prosta, jak przysłowiowa "konstrukcja cepa" - jeśli zainteresowanie nie będzie podsycane regularnie pojawiającym się komiksem/filmem/serialem, nie ma co liczyć na jakiś cudowny rozkwit tematycznego forum. Co do innych stron; wszystkie "wyspecjalizowane" są w stanie agonalnym, mniej lub bardziej zaawansowanym, ale jednak. Powodzeniem cieszą się te witryny, które konsolidują większe grupy (komiksy Marvela, DC, czy komiksy w ogóle). W przyszłości czeka nas jeszcze większa homogenizacja, ze względu na dużą dywersyfikacje oferty rynkowej, połączoną z coraz większym spadkiem popularności komiksu, do czasu, aż zatrzyma się na stałym, niewielkim poziomie.

Poza tym, czemu nie miałbym liczyć na emisję kreskówki w jakiejś ogólnodostępnej stacji? TVP2 swego czasu emitowała TASa, podobnie jak Polsat (oni, pokusili się nawet o Unlimited). Przy każdej premierze kinowego filmu, jest szansa, że któraś ze stacji zdecyduje się na serial. W każdym razie, zawsze jest ona większa niż szansa na wydanie zeszytówki, przez któreś z wydawnictw.

Wyświetl postUżytkownik Scarlet Spider dnia 12 September 2011 - 18:33 napisał

W tym momencie troszeczkę mnie obrażasz
Równie dobrze mogę napisać że ty jesteś dla mnie nie wiadomo kto - człowiek zagadka

Chodziło mi nie tyle, o Ciebie, co o kogokolwiek. No i przynajmniej pamiętam, aby pisać "Ty" wielką literą. (A propos obrażania.)

Post scriptum: Tak właściwie, to kim dla Ciebie jestem? Właśnie "nie wiadomo kim", bo co tak naprawdę o mnie wiesz?
Dołączona grafika
0

#29 Użytkownik nie jest zalogowany   Scarlet Spider 

• Stały bywalec
  • PipPipPipPip
  • Postów 840

Napisano 14 September 2011 - 11:52

Wyświetl postUżytkownik _SetH_ dnia 13 September 2011 - 12:56 napisał

Choćbyś się dwoił i troił, nie zatrzymasz użytkowników, jeśli temat nie zainteresuje ich na tyle, by to zainteresowanie wykraczało poza film.

Ależ właśnie oto mi chodzi, by zainteresować ich nie tylko filmem ale całym universum Spider-Mana. To jest możliwe uważam, to oferuje SMO. Choć oczywiście strona nie jest aktualizowana tak jak kiedyś, a forum jest mało aktywne. Trzeba by to więc zmienić. Podstawy jednak by zacząć od zera każdy nowy ma, jeśli nie chce korzystać z tego co jest na stronie wystarczą skany komiksów, odcinki kreskówek łatwo znaleźć w necie i już można toczyć jakąś dyskusje tutaj. Jednak trzeba chcieć jeszcze po to sięgnąć, film może dać tylko chwilowy napływ nowych osób. Trzeba by takie osoby zachęcić do pozostanie tutaj i oto właśnie chodzi. Niektóre osoby ze starej gwardii by się jednak też przydały, bo na razie kiepsko to widzę.

Cytat

Co do innych stron; wszystkie "wyspecjalizowane" są w stanie agonalnym, mniej lub bardziej zaawansowanym, ale jednak.

To jest twoja opinia, rzeczywistość jest jednak zupełnie inna. To SMO jest obecnie w stanie agonalnym na ich tle, bo stricie skupiło się na jednym universum jednego superbohatera. Stało się wiec automatycznie zakładnikiem, dla którego jednym wybawieniem jest teraz kolejny film lub ponowna emisja kreskówki w TV. O bieżących wydarzeniach że świata komiksu mówić nie będę, bo raz strona nie jest aktualizowana a dwa pewnie i tak większość nie śledzi tego już na bieżąco. Strony ogólne o świecie DC lub Marvela mają tu więcej do powiedzenia i są w sytuacji po prostu lepszej. Bo dzięki ogólności poruszonej tematyki mają większe pole manewru, co przekłada się na aktywność.

Cytat

Poza tym, czemu nie miałbym liczyć na emisję kreskówki w jakiejś ogólnodostępnej stacji?

Spójrzmy realnie i racjonalnie, jest to mało prawdopodobne. Nie sądzę by nowy film coś tutaj zmienił, nie w przypadku ogólnodostępnej stacji. Zresztą po premierze Batman Begins, TDK w przypadku TVP2 i Polsatu nic się nie zmieniło w tym temacie, Batman TAS nie był emitowany w przypadku nowego filmu o Spider-Manie będzie podobnie.

Cytat

Tak właściwie, to kim dla Ciebie jestem?

Odpowiedziałem post wcześniej na to pytanie
0

#30 Użytkownik nie jest zalogowany   _SetH_ 

• Stały bywalec
  • PipPipPipPip
  • Postów 241

Napisano 14 September 2011 - 18:52

Zaczynają mi już powoli ręce opadać. Ponieważ widzę, że chyba zbyt niezrozumiale piszę (zakładam, że to ze mną jest coś nie tak, a nie z twoją umiejętnością czytania ze zrozumieniem), więc spróbuję, streścić w punktach, to, co chcę przekazać:

- Choćby na stronie i forum było "nie wiadomo co", to nie zwiększy to zainteresowania Spider-Manem.
- Żadne moje, twoje, czy kogoś innego działania tego nie zmienią.
- Nowy "fan" stanie się fanem, jeśli sam film zainteresuje go odpowiednio mocno.
- Pisząc "wyspecjalizowane", mam na myśli strony poświęcone np jednej postaci.
- Strony o szerszej tematyce (Marvel, DC, komiksy jako całość) mają się, puki co, nieźle.
- Realnie i racjonalnie: prawdopodobieństwo emisji kreskówki w TV jest dużo większe, niż wydania zeszytówki.
(Na marginesie: "większy", to nie to samo co "duży". Dwie rzeczy mogą być relatywnie małe, ale nie wyklucza to, że jedna jest większa od drugiej. Nie czyni jej to też dużą.)

Cytat

Zresztą po premierze Batman Begins, TDK w przypadku TVP2 i Polsatu nic się nie zmieniło w tym temacie, Batman TAS nie był emitowany

- Posłużę się drobną metaforą (mam nadzieję, że nie zbyt zawiłą): "To, że przechodząc 100 razy w nocy, ciemną uliczką, nie dostałeś "po gębie", nie czyni pewnym, że za 101 razem też nie oberwiesz". Brak zaistnienia jakiejś sytuacji do tej pory, nie wyklucza jej zaistnienia w przyszłości. Z czysto matematycznego punktu widzenia, z premierą każdego kolejnego filmu, rośnie prawdopodobieństwo emisji kreskówki. Podobnie jest z wydaniem zeszytówki, ale wciąż kreskówka jest bardziej prawdopodobna.

Na koniec, chciałbym o coś zapytać. Wiesz co to jest "pytanie retoryczne"? (Podpowiadam: to też jest pytanie retoryczne)

PS Mam wrażenie, że dalej się nie zrozumiemy, odnośnie kreskówki, dlatego przemówię językiem matematyki:
k - prawdopodobieństwo emisji kreskówki w TV, liczba rzeczywista, o relatywnie małej wartości;
z - prawdopodobieństwo wydania zeszytówki przez jedno z polskich wydawnictw, liczba rzeczywista, o relatywnie małej wartości

k>z

Proszę pamiętać, że k ma wciąż relatywnie małą wartość.

PPS Przepraszam za drobne złośliwości.

This post has been edited by _SetH_: 14 September 2011 - 18:53

Dołączona grafika
0

#31 Użytkownik nie jest zalogowany   Scarlet Spider 

• Stały bywalec
  • PipPipPipPip
  • Postów 840

Napisano 14 September 2011 - 19:56

Wyświetl postUżytkownik _SetH_ dnia 14 September 2011 - 18:52 napisał

- Żadne moje, twoje, czy kogoś innego działania tego nie zmienią.

Czyli co twoim zdaniem lepiej nic nie robić, czy może przedstawisz swój ''zbawienny'' plan ratowania SMO ?

Cytat

- Nowy "fan" stanie się fanem, jeśli sam film zainteresuje go odpowiednio mocno.

Nowy fan stanie się fanem i nie koniecznie potrzeba mu do tego nowego filmu

Cytat

- Strony o szerszej tematyce (Marvel, DC, komiksy jako całość) mają się, puki co, nieźle.

Przyznaj po prostu że dużo lepiej od SMO

A to już bardziej kieruj do twórców, ja powtórzą film to nie wszystko. To może pomóc SMO chwilowo ale co potem ?

Cytat

Podobnie jest z wydaniem zeszytówki, ale wciąż kreskówka jest bardziej prawdopodobna.

Nie będę się wdawał w dyskusje co jest bardziej prawdopodobne a co nie, z dzisiejszą polityką ogólną dostępnych stacji TV raczej nie ma co liczyć na emisje kreskówki. Jeśli ktoś uważa inaczej, no to nie żyje złudzeniami. Co do zeszytówki (choć po prostu wole określenie komiksy), ogólnie jego sytuacja w Polsce nie jest tragiczna. Patrząc chociażby na działalność Egmont-u i cokolwiek wydawanego ze świata Star Wars. Choć w tym wypadku grunt wydawniczy jest bardziej sprawdzony ze względu na popularną tematykę, reaktywowanie komiksowego Spider-Mana stwierdzam jest dla potencjalnego wydawnictwa jednak zbyt ryzykowne. A popularność tego typu tytułów chyba jednak znacząco spadła.

Cytat

Mam wrażenie, że dalej się nie zrozumiemy, odnośnie kreskówki, dlatego przemówię językiem matematyki

Konkrety, Konkrety i jeszcze raz Konkrety. Tego oczekuje, a nie jakiegoś wyskoku z matematycznym pojęciem prawdopodobieństwa. Jeśli masz konkretny pomysł co zmienić by poprawić obecną sytuację SMO, to słucham. Być może się do tego odniosę nawet. Jeśli nie, to ze swojej przerywam tą dyskusje z braku sensu jej dalszego prowadzenia.

Na koniec, chciałbym o coś zapytać. Wiesz co to jest "pytanie retoryczne"?

PPS Przepraszam za drobne złośliwości.

Nie rozumiem po co te złośliwości do tej dyskusji, próbujesz się dowartościować ?
0

#32 Użytkownik nie jest zalogowany   Gizmo94pl 

• Stały bywalec
  • PipPipPipPip
  • Postów 266

Napisano 14 September 2011 - 20:15

Przez filmy i kreskówki w Polsce panuje pogląd że komiksy są dla dzieci, w sumie już tego się nie zmieni ale jeśli to forum miało by się opierać na osobach które historie postaci znają właśnie z takich źródeł to ja dziękuje za takie forum.
0

#33 Użytkownik nie jest zalogowany   _SetH_ 

• Stały bywalec
  • PipPipPipPip
  • Postów 241

Napisano 14 September 2011 - 22:40

Wyświetl postUżytkownik Scarlet Spider dnia 14 September 2011 - 19:56 napisał

Cały czas Ci tłumaczę, że nic nie możesz zrobić (ani ja, ani nikt inny też nie może) i biadolenie o umieraniu SMO też tego nie zmieni. Jak chcesz snuć plany na ratunek strony/forum, to proszę bardzo, chcesz biadolić o jej rychłym końcu? droga wolna. Przynajmniej coś się tu dzieje. Nie mogę tylko pojąć, że nie potrafisz, czy może nie chcesz potrafić, zrozumieć co się do Ciebie mówi.

A co po filmie? Nic. Jeśli chwilowa koniunktura na Człowieka Pająka nie zostanie wykorzystana przez jakieś wydawnictwo, czy stacje TV, a przez to podtrzymana, to nic na to nie poradzimy. Ciężko interesować się czymś, czego właściwie nie ma.

Jeśli poprawi Ci to humor albo podniesie samoocenę, to mogę to wprost napisać: strony internetowe, poświęcone komiksom, obejmujące szerszą tematykę od SMO mają się dużo lepiej.
Pomogło Ci? Proszę bardzo, tylko, że cały czas o tym mówię.

Gizmo94pl napisał:

Przez filmy i kreskówki w Polsce panuje pogląd że komiksy są dla dzieci, w sumie już tego się nie zmieni ale jeśli to forum miało by się opierać na osobach które historie postaci znają właśnie z takich źródeł to ja dziękuje za takie forum.

Taki pogląd nie panuje wcale przez filmy i kreskówki, tylko jest uwarunkowany kulturowo i w dużej części przez historię komiksu jako takiego. W Polsce mamy do czynienia z kultem literatury (wymyślamy sobie wielkich wieszczy i innych takich), a komiks jako forma prostsza i bardziej przystępna w odbiorze, przez fakt, że początkowo opierał się na humorystycznych historyjkach, uznawany jest za popłuczyny po prawdziwej, ambitnej i trudnej literaturze. Przez większość polonistów traktowany jest jako swego rodzaju "literackie disco polo", które poprzez bardziej atrakcyjną formę, odciąga uwagę młodzieży od książki, którą przecież należy kochać i czcić.

Nie uważam też, aby fani wychowani na filmie/kreskówce byli w jakiś sposób gorsi. Jeśli w ten sposób poznają postać, która dość mocno ich zainteresuje, to prędzej czy później sięgną też po komiks. Tak samo, nie należy od razu besztać i traktować jak osobę drugiej kategorii, kogoś kto opiera się na wiedzy wyniesionej z filmów/seriali, tylko cierpliwie (i kulturalnie!) wytłumaczyć, czemu nie ma racji i jest tak a nie inaczej.

Jeśli "dziękujesz za takich fanów" to zbyt hermetyzujesz społeczność, nie dając innym możliwości przystąpienia do niej. Nie dziw się potem, że nie ma nowych forumowiczów, jeśli sam ich dyskwalifikujesz już na starcie. Nie ma nic gorszego dla nowicjusza, niż kasta "prawdziwych fanów", traktująca wszystkich innych z góry.

PS Używam terminu "zeszytówka" aby odróżnić wydania albumowe, od wydań cyklicznych, z reguły wydawanych w formie zeszytu. Poza tym, ten termin jest powszechnie używany w Polsce do określenia takiej formy wydawniczej.
Dołączona grafika
0

#34 Użytkownik nie jest zalogowany   Scarlet Spider 

• Stały bywalec
  • PipPipPipPip
  • Postów 840

Napisano 15 September 2011 - 09:33

Wyświetl postUżytkownik _SetH_ dnia 14 September 2011 - 22:40 napisał

Cały czas Ci tłumaczę, że nic nie możesz zrobić (ani ja, ani nikt inny też nie może) i biadolenie o umieraniu SMO też tego nie zmieni.

No to w takim razie nie rozumiem do czego dążyć w tej rozmowie, bo skoro nikt z nas nic nie może zrobić by pomóc SMO to co w takim razie ty tu robisz ? Z tego co piszesz wnioskuje że lepiej siedzieć i nic nie robić, sorry mi to nie odpowiada.

Cytat

Nie mogę tylko pojąć, że nie potrafisz, czy może nie chcesz potrafić, zrozumieć co się do Ciebie mówi.

Po prostu bez urazy nie potrafię zrozumieć bredni które do niczego nie prowadzą i które niestety ciężko zrozumieć.

Cytat

Ciężko interesować się czymś, czego właściwie nie ma.

Ależ oto właśnie chodzi że to jest i nie chodzi o film lub kreskówkę w TV. Mówię o komiksie, który nadal istnieje i jest wydawany. Co więcej powinien być uważam promowany na stronie SMO, ale jak wiemy strona nie jest aktualizowana lub też nie jest aktualizowana w takim stopniu jak kiedyś. To też ma uważam wpływ na dyskusję na bieżący temat, a raczej jej brak na forum. Sam przyznam nie sledze na bieżąco wydarzeń w Marvelu, ale kto wie czy to by się nie zmieniło gdybym miał pewnie informacje odnośnie tylko Spider-Mana podane na tacy na stronie tak jak kiedyś. Niestety to się zmieniło...

Wyświetl postUżytkownik _SetH_ dnia 14 September 2011 - 22:40 napisał

Jeśli "dziękujesz za takich fanów" to zbyt hermetyzujesz społeczność

Jednak przecież społeczność internetowa jest i bez tego hermetyczna. Co więcej zgadzam się z Gizmo94pl, jeśli to forum miało by się opierać głównie na osobach które historie postaci znają tylko właśnie z takich źródeł jak filmy i kreskówki to też sobie tego nie wyobrażam. Podstawą jest jednak komiks, nawet że tak powiem liźniecie TM-Semic na dobry start. Poza tym jak wspominałem w przypadku emisji filmu lub (mało prawdopodobne) kreskówki co potem, sam napisałeś że nic. Nowi się pojawią a po skończonej emisji znikną, może mała część zostanie i sięgnie po komiks w co wątpię.

Cytat

Poza tym, ten termin jest powszechnie używany w Polsce do określenia takiej formy wydawniczej.

Na szczęście Polska nie jest ''matką'' komiksu
0

#35 Użytkownik nie jest zalogowany   _SetH_ 

• Stały bywalec
  • PipPipPipPip
  • Postów 241

Napisano 15 September 2011 - 18:42

Wyświetl postUżytkownik Scarlet Spider dnia 15 September 2011 - 09:33 napisał

Z tego co piszesz wnioskuje że lepiej siedzieć i nic nie robić, sorry mi to nie odpowiada.

A niby co innego robisz? Biadolisz tylko o umieraniu SMO i rzucasz hasła o tym, że trzeba coś zrobić, nie proponując niczego konkretnego (niekonkretnego też nie). Ja tylko próbuję Ci wytłumaczyć, że i tak nic nie możemy zrobić i w przeciwieństwie do Ciebie nie marudzę, jak to jest źle i nie szafuję dętymi sloganami o pospolitym ruszeniu. Sytuacja jest jaka jest i nie zależy od żadnego z nas. Może Ci się to nie podobać (jak zapewne nam wszystkim), ale musisz się z tym pogodzić. Bardzo chętnie przyznam się do błędu i zwrócę Ci honor, tylko, skoro tak doskonale widzisz potrzebę działania i wiesz co trzeba robić, za przeproszeniem, nie piernicz, a zaproponuj jakiś "genialny" plan ratunku SMO. Wprowadzać w życie go już nie musisz, wystarczy mi, że będzie jako tako sensowny i będzie miał jakiekolwiek prawdopodobieństwo powodzenia.

Pogodzić się też musisz, z tym, że w Polsce Spider-Man właściwie nie istnieje. Nikt nie obudzi się rano olśniony, że może by tu sobie sprowadzić z USA komiksy ze Spider-Manem, jeśli wcześniej nie pozna postaci skądś indziej (W naszym kraju nie wychodzi żadna regularna seria komiksów, ani nawet od lat nie pojawił się żaden album. Stare wydawnictwa tez ciężko już dostać i nikt nie będzie ich szukał, nie znając wcześniej postaci).

Odnośnie zeszytówki: twoja nienawiść do tego terminu jest dość zabawna. To tak samo, jakbyś się obrażał, że "knur" to okropne określenie i wolisz termin "trzoda chlewna", chociaż "knur" to termin zootechniczny. Komiks to nazwa ogólna całej dziedziny sztuki, zeszytówka i album to nazwy konkretnych form wydawniczych.
Dołączona grafika
0

#36 Użytkownik nie jest zalogowany   Scarlet Spider 

• Stały bywalec
  • PipPipPipPip
  • Postów 840

Napisano 15 September 2011 - 19:03

Wyświetl postUżytkownik _SetH_ dnia 15 September 2011 - 18:42 napisał

A niby co innego robisz? Biadolisz tylko o umieraniu SMO i rzucasz hasła o tym, że trzeba coś zrobić, nie proponując niczego konkretnego (niekonkretnego też nie).

A co ty robisz ? nic, po prostu nic. Umieranie SMO jest faktem, to się dzieje na naszych oczach. Co należało by zrobić ?, przede wszystkim zając się aktualizacją strony bo ona jest wizytówką SMO. Zebrać grupę osoba która jest chętna, ma wiedzę i by się tym zajęła na odpowiednim poziomie. Poza tym posprzątać trochę forum, jest wiele tematów zbędnych które można by spokojnie zamknąć i przenieść do jakiego działu nowego ''archiwum''. Może nie obyło by się też od zmian personalnych na danych stanowiskach, od wyboru nowych moderatorów zaczynając. I to proponuje na początek zrobić, natomiast czy to znajdzie akceptacje śmiem wątpić. A jeśli tak to SMO już umarło i jedyne co nam pozostaje to się przyglądać bezczynnie.

Cytat

Nikt nie obudzi się rano olśniony, że może by tu sobie sprowadzić z USA komiksy ze Spider-Manem, jeśli wcześniej nie pozna postaci skądś indziej

Jednak jak ma ją poznać dobrze, skoro na Polskiej stronie i forum o Spider-Manie nic się tak naprawdę nie dzieje. Poza tym istnieją skany, dla chcącego nic trudnego. Tyle tylko że znów wracamy do poprzedniego tematu, taki człowiek (laik) ma zacząć od zera ? W jaki sposób skoro jego biblioteka wiedzy jaką jest strona SMO jest w takim oto stanie.

Cytat

W naszym kraju nie wychodzi żadna regularna seria komiksów, ani nawet od lat nie pojawił się żaden album

Star Wars Komiks miesięcznik wydawany przez Egmont od 16 września 2008 roku, a są jeszcze od niedawna wydania specjalne. Można ? można, tylko znów wracamy do mojego postu wcześniejsze odnośnie popularnej tematyki.

Wyświetl postUżytkownik _SetH_ dnia 15 September 2011 - 18:42 napisał

Odnośnie zeszytówki: twoja nienawiść do tego terminu jest dość zabawna. To tak samo, jakbyś się obrażał, że "knur" to okropne określenie i wolisz termin "trzoda chlewna", chociaż "knur" to termin zootechniczny. Komiks to nazwa ogólna całej dziedziny sztuki, zeszytówka i album to nazwy konkretnych form wydawniczych.

Nie wiem co w tym zabawnego, ale rozumiem że mamy inne poczucie humoru po prostu. Co do zaś ''zeszytówki'' to nomenklatura Polska bywa czasami zabawna, ja wole używać terminologii ogólnie dobrze znanej ''komiks''. Poza tym mówisz o nienawiści, to zdecydowanie za mocne słowo. Bardziej bym powiedział że chodzi o zwykłą niechęć i nic ponad to.
0

#37 Użytkownik nie jest zalogowany   Gizmo94pl 

• Stały bywalec
  • PipPipPipPip
  • Postów 266

Napisano 15 September 2011 - 19:51

Z uzupełnianiem strony trochę się nie zgadzam, bo i tak osoby przejdą na stronę Avalonu bo mają o wiele więcej biosów, streszczeń, etc. Ale co do forum to przydało by się parę zmian, jak widzę temat "piszemy głupoty o spider-manie" to mnie coś trafia, sądzę że tego typu tematy mogą zniechęcić nowych użytkowników.
0

#38 Użytkownik nie jest zalogowany   _SetH_ 

• Stały bywalec
  • PipPipPipPip
  • Postów 241

Napisano 15 September 2011 - 21:44

Wyświetl postUżytkownik Scarlet Spider dnia 15 September 2011 - 19:03 napisał

Nie wiem co w tym zabawnego, ale rozumiem że mamy inne poczucie humoru po prostu. Co do zaś ''zeszytówki'' to nomenklatura Polska bywa czasami zabawna, ja wole używać terminologii ogólnie dobrze znanej ''komiks''. Poza tym mówisz o nienawiści, to zdecydowanie za mocne słowo. Bardziej bym powiedział że chodzi o zwykłą niechęć i nic ponad to.

Tylko, że określenie "komiks" jest zbyt ogólne i odnosi się do historyjek obrazkowych wszelkiego rodzaju. "Zeszytówka" precyzyjnie określa dany typ komiksu: cyklicznie wydawaną serię o ilości stron od około 20-30 (najczęściej) do maks 60-70, spiętych w formie zeszytu. Nie ma w niej nic pejoratywnego, ot po prostu techniczna nazwa, pochodząca od formy wydania. Pisząc komiks, możesz mieć na myśli równie dobrze album, zeszytówkę, krótki pasek w gazecie lub cokolwiek innego, co jest komiksem.

Scarlet Spider napisał:

Jednak jak ma ją poznać dobrze, skoro na Polskiej stronie i forum o Spider-Manie nic się tak naprawdę nie dzieje. Poza tym istnieją skany, dla chcącego nic trudnego. Tyle tylko że znów wracamy do poprzedniego tematu, taki człowiek (laik) ma zacząć od zera ? W jaki sposób skoro jego biblioteka wiedzy jaką jest strona SMO jest w takim oto stanie.

Jeśli nie będzie w Polsce komiksu/serialu/filmu to nawet nie zajrzy na ta stronę, niezależnie od tego, co na niej będzie. Chociaż, mam wrażenie, że mimo wszystko w tej materii się z grubsza rozumiemy, tylko mamy na myśli inne etapy budowania tego zainteresowania.

Scarlet Spider napisał:

A co ty robisz ? nic, po prostu nic.

Otóż to, nigdy nie twierdziłem, że jest inaczej. Ale też nie narzekam.
Dołączona grafika
0

#39 Użytkownik nie jest zalogowany   Revan 

• Jedi Council
  • PipPipPipPip
  • Postów 870
  • Interests:Star Wars, muzyka klasyczna, Gry, MARVEL, filmy, militaria, historia

Napisano 24 September 2011 - 12:12

Panowie sprawa jest nieco poważniejsza. Argument o tym że ogólnikowe serwisy mają się lepiej nie do końca wytłumacza sytuacje SM0. Spider-Man to wszakże flagowa postać MARVELa; Superman, Spider-Man, Batman, to najpopularniejsi superbohaterowie na świecie. Dla tego też argument wyżej wymieniony przemawiałby do mnie gdyby pozycja Spidera w MARVELu była jak nie wiem, Iron Fista czy Dr. Strange'a.

Niestety musimy liczyc na filmy i gry aby zaciągnąc nowych fanów, bo sa to media w których na pajaka można sie nadziac niejako przypadkowo(przełączasz kanały, patrzysz 0! leci Spider-Man). Tak samo jest z Wiedźminem. Mimo iż pan Sapkowski ignoruje ten fakt to jednak ludzie sięgają po jego książki zainspirowani grą a nie na odwrót.

Za naszych czasów było łatwiej sięgnąć po komiks(pomijając fakt że był wówczas św pamięci TM-Semic)ponieważ nie było żadnej alternatywy dla kogoś zainteresowanego tematyką superhero. Filmów wychdoziło mało bo ówczesne efekty specjalne nie pozwalały na pokazanie niektórych bohaterów tak by nie waliło po oczach kiczem. Gier też było niewiele.

Nawet pomimo mocy mediów, to uważam że gdyby ktoś wydawał oryginalne komiksy Spidera po polsku to byłyby kupowane. Byłaby to kozacka alternatywa w porównaniu do tego pseudo-hero szajsu co leci w TV teraz. Nawet Dragon Ball już nie ma...
"Savior, conqueror, hero, villain. You are all things Revan... and yet you are nothing. In the end you belong to neither the light nor the darkness. You will forever stand alone."- Darth Malak

0

#40 Użytkownik nie jest zalogowany   _SetH_ 

• Stały bywalec
  • PipPipPipPip
  • Postów 241

Napisano 13 October 2011 - 19:58

W końcu mamy trochę spokoju i udało mi się dorwać do komputera z łączem satelitarnym (innych tu nie mamy, a przy okazji dziękuję za tą możliwość chłopakom, których nie mogę tu wymienić).

Tak więc panie i panowie, pozdrawiam z Czadu!

PS. Nie chciałem zakładać nowego tematu, a ten w sumie najbardziej pasuje (w pewnym pokrętnym sensie).
Dołączona grafika
0

Udostępnij ten temat:

• 3 stron +
  • 1
  • 2
  • 3
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

2 User(s) are reading this topic
0 members, 2 guests, 0 anonymous users