Spider-Man Online Forum. Komiksy. Figurki: The Walking Dead - Spider-Man Online Forum. Komiksy. Figurki

Skocz do zawartości

• 2 stron +
  • 1
  • 2
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

The Walking Dead Serial TV

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Sztukas 

• Stały bywalec
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Members
  • Postów 240
  • Interests:Marvel Comics :)<br />DC Comics :)

Napisano 06 September 2010 - 19:36

Następny serial (po Dexterze) na który czekam z wypiekami na twarzy :D
Jak wiadomo powstaje on na podstawie komiksu pod tym samym tytułem. Pierwszy sezon będzie zawierał 6 odcinków i zaplanowano go na 1 pażdziernika.

Co o tym myślicie? Ja osobiście komiksu nie czytałem i mam pytanko: Ma ktoś do sprzedania pierwszy Tom? Nigdzie go nie mogę znależć.

Oficjalna strona:
http://www.amctv.com...e-Walking-Dead/

Pierwszy trailer:
http://www.youtube.c...h?v=yg46DWI_fCE

For Odin! For Asgard!

0

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   PrimoHombre 

• Venomous Reptile
  • PipPipPipPip
  • Postów 851

Napisano 06 September 2010 - 19:55

Komiksu zupełnie nie znam, ale trailer jest wielce zachęcający i na pewno nie odmówię obejrzenia przynajmniej kilku odc. a później się zobaczy :D
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   PrimoHombre 

• Venomous Reptile
  • PipPipPipPip
  • Postów 851

Napisano 26 October 2010 - 09:34

Ok więc jestem świeżo po oglądnięciu premierowego odcina The Walking Dead pdt. "Dni, które przeminęły" ... no i co tu powiedzieć, żeby dużo nie nakłamać ?

W skrócie :

-N-U-D-Y- Panie straszliwe !!

Powiem szczerze przebrnięcie przez 90% pierwszego odcinka to po prostu męką, gdyby nie to, że post-apokaliptyczne zombi klimaty są mi bliskie i jest to pierwszy odcinek (a więc jest nadzieja że się z czasem akcja rozbuja) , to pewnie po 30 minutach wyłączył by go i chciał jak najszybciej zapomnieć o istnieniu rzeczonego serialu ...

Z dobrych rzeczy ... na pewno przypadł mi do gustu odtwórca głównej roli Andrew Lincoln w roli Szeryfa Ricka Grimes`a, plus całkiem fajnie zrobione zombiaki ;)

Podsumowując serial The Walking Dead ma potencjał ale ... twórcy w pierwszy odcinku dobitnie pokazali jak można mając niezłą fabułę, spieprzyć wszystko od A do Z.

Więcej akcji Panowie & Panie !! Niech tu się w końcu zacznie coś dziać !!

Serial dostanie jeszcze szansę lub dwie, ale liczę na znaczący jakościowy skok do przodu, winnym przypadku ... pozostanie jednym z wielu seriali które można obejrzeć - pytanie tylko po co, kiedy można obejrzeć Coś naprawdę dobrego ?

Moja ocena pierwszego odcinka 4/10

0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   Sztukas 

• Stały bywalec
  • PipPipPipPip
  • Postów 240

Napisano 31 October 2010 - 08:11

To bardzo dziwne. Na filmwebie wszyscy zachwycają się pierwszym odcinkiem.

Ja się wypowiem na ten temat jak obejrzę. Po sieci krąży już jakaś marna kopia ale ja czekam do jutra na wersje HD.

For Odin! For Asgard!

0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   Skrull 

• Stały bywalec
  • PipPipPipPip
  • Postów 316

Napisano 31 October 2010 - 10:12

Ja się nie zgodzę z PrimoHombre.

Walking Dead miał mocne wejścia jak na pilota, i mam nadzieję, że tak już zostanie :P

W końcu mamy normalne zombiaki, takie jakie pamiętam z filmów Romera, albo u Lucio Fulci, a nie biegaczy jak Świcie, albo nowy Resident Evil.
Ich wygląda też jest odpowiedni. Szczególnie pewien zombiak, co lubił się czołgać :lol: Ale to już zobaczycie jak będziecie oglądać.

Jest trochę krwi, elementów gore, i rewelacyjnie pokazane miasto po ataku zombie.

Ja daję 10/10

I polecam jeszcze serial Dead Set. W zasadzie jest to miniserial (posiada 5 odcinków), ale daje radę. I mamy w nim zombie :D
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   PrimoHombre 

• Venomous Reptile
  • PipPipPipPip
  • Postów 851

Napisano 01 November 2010 - 07:36

Hehe no wejście miał fajne nie powiem, hedshot dla dziewczynki zombi :D ... szkoda że cała reszta nie została utrzymana na takim poziomie :D

Ogólnie o całej historii, można by powiedzieć : już był, już to gdzieś widziałem ...
Ja jednak lubię tego typu klimaty jak na razie nieszczególnie mi to przeszkadza :P

Ale :

Dwie sceny to mnie już po prostu wykończyły ... byłem autentycznie wkurzony na rozwiązania jakie mi zaproponowano ...

Pierwsza - Nasz Szeryf dostaje w pecynę (...) kolacyjka, szmery bajery & giwery ... i później mamy tą scenę w której bambus odstrzeliwuje kilku zombiaków w oczekiwaniu na żonkę ...

Chreste ... z tą sceną można było zrobić dosłownie wszystko !!

A co dostaliśmy drewnianego bambusa tak autentycznego w swojej grze, że pod koniec miałem nadzieje że wsadzi sobie tą flintę w dupę i zakończy swoje męki - mam nadzieje że tego pana już nigdy nie będę miał nie przyjemności oglądania w żadnym filmie, bo jest równie autentyczny jak "gwiazdy" w jak oni śpiewają/tańcują itd - w skrócie poziom Mroczków

Scena druga : Szeryfo wada do miasta na swoim wiernym rumaku ... i niespodzianka zombi prawie go zżerają :lol: - nie no tutaj jeszcze nic złego niema ... ale, ale ... za chwilę ...
Szeryfo ma okazję dosiąść Tank`a ... nooo myślę sobie nareszcie ! końcówka mi wszystko wynagrodzi ! w końcu zacznie się coś dziać !
Szeryfo wykończa żołnierza-zombi, wstawia makówę przez właz ... przed sobą ma taki piękniusi RKM który aż prosi się oto żeby zrobić porządek na ulicach ... Mało ?! w środku amunicja czołgowa ...

Ech ... no mam nadzieję że w drugim odcinku nasz dzielny Szeryfo w końcu przestanie się nad sobą rozczulać i zacznie nareszcie korzystać z dostępnego arsenału :)
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   Skrull 

• Stały bywalec
  • PipPipPipPip
  • Postów 316

Napisano 01 November 2010 - 11:41

PrimoHombre a ty byś umiał bez odpowiedniego przeszkolenia strzelać z działa i prowadzić czołg :huh:

On odstrzeliwał te zombiaki bo chciał zwrócić ich uwagę i wiedział, że jego żona jest w pobliżu i tez przyjdzie.

Hedshot dla dziewczynki zombi, to majstersztyk :lol:

:spidey_cheers:
0

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   PrimoHombre 

• Venomous Reptile
  • PipPipPipPip
  • Postów 851

Napisano 01 November 2010 - 14:24

Wyświetl postUżytkownik Skrull dnia Nov 1 2010, 12:41 PM napisał

PrimoHombre a ty byś umiał bez odpowiedniego przeszkolenia strzelać z działa i prowadzić czołg :huh:

Trafiłeś kulą w płot :lol: Bo tak się akurat składa że jestem zawodowym żołnierzem ... z Tank`iem mógł by być pewien kłopot, ale ... nooo już ja coś bym wykombinował hre hre hre

Mieć na wyciągnięcie ręki Tank i z niego nie skorzystać to po prostu grzech ... liczyłem na trochę latających kończyn

A na poważnie to film więc pewne uproszczenia są nawet wskazane.

0

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   Condi 

• Częsty bywalec
  • PipPipPip
  • Postów 197

Napisano 01 November 2010 - 20:50

Wyświetl postUżytkownik PrimoHombre dnia Nov 1 2010, 04:24 PM napisał

A na poważnie to film więc pewne uproszczenia są nawet wskazane.

Ale ten film jest zrobiony na podstawie komiksu, a tam niestety nie strzelał z Tanka :huh:
Właśnie oglądnąłem pierwszy odcinek i jak narazie jestem pełen entuzjazmu gdyż twórcy starają się na ile to możliwe odzwierciedlać komiks, który moim zdaniem jest całkiem niezły (niestety miałem okazje przeczytać tylko pierwsze 5 tomów).
I niestety PrimoHombre trochę cię rozczaruje komiks nie był w klimacie Resident Evil gdzie była Alice, która praktycznie robiła za supermana i gdzie się pojawiła robiła straszną rozpierduchę, tutaj mamy zwykłego szeryfa z małej mieściny z pełnymi tego ograniczeniami więc bardziej przetrwanie i zwykli ludzie w niezwykłej sytuacji wraz z ich słabościami niż rozpierducha na całego
0

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   PrimoHombre 

• Venomous Reptile
  • PipPipPipPip
  • Postów 851

Napisano 01 November 2010 - 21:39

No w sumie masz rację Condi ... gdzieś po drodze umknęło mi że serial jest przecież na pdst komiksu ... Komiksu którego nie miałem okazji czytać ... W każdym bądź razie serialu jeszcze nie przekreślam, ale jeśli jednak ma to być bardziej dramat niż sensacja ... to raczej nie będzie to serial dla mnie
0

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   Condi 

• Częsty bywalec
  • PipPipPip
  • Postów 197

Napisano 01 November 2010 - 22:23

Nie no może źle to trochę ujołem, dramat to to nie jest:) Ale nie jest to sensacja w stylu Rambo, gdzie Stalone jest w stanie sam wysiekać pół armii czerwonej stacjonującej w Afganistanie i nawet się przy tym napocić, tu jest bardziej o realnie (nie licząc wszystkich zombie wokół)
0

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   Sztukas 

• Stały bywalec
  • PipPipPipPip
  • Postów 240

Napisano 02 November 2010 - 21:06

Całkowicie nie zgadzam się ze zdaniem PrimoHombre. Pilot bardzo miło mnie zaskoczył :D

Rozpiszę się trochę więcej gdy obejrzę cały sezon. Czekam na kolejne odcinki :)

For Odin! For Asgard!

0

#13 Użytkownik nie jest zalogowany   PrimoHombre 

• Venomous Reptile
  • PipPipPipPip
  • Postów 851

Napisano 04 November 2010 - 17:56

Wyświetl postUżytkownik Sztukas dnia Nov 2 2010, 10:06 PM napisał

Całkowicie nie zgadzam się ze zdaniem PrimoHombre. Pilot bardzo miło mnie zaskoczył ;)

Bardzo dobrze że się zemną nie zgadzasz, bo dzięki temu jest temat do dalszej dyskusji :)
Nie cierpię jak się wszyscy ze sobą zgadzają Dołączona grafika - taka sielanka jest strasznie nudna Dołączona grafika ...
No zobaczymy co przyniesie drugi odcinek ... jeśli mi nie przypadnie do gustu nie omieszkam się tu wyżalić :)
0

#14 Użytkownik nie jest zalogowany   Gizmo94pl 

• Stały bywalec
  • PipPipPipPip
  • Postów 266

Napisano 04 November 2010 - 18:50

Mi tak średnio podobał się pierwszy odcinek niby fajne ale akcji brak.A zombie są przedstawione bardzo ludzko np:
Spoiler
. Zakończenie też głupie bo nie nakręca na drugi odcinek (mógł przynajmniej odpalić ten czołg).Oby następne odcinki były lepsze.
1

#15 Użytkownik nie jest zalogowany   Gizmo94pl 

• Stały bywalec
  • PipPipPipPip
  • Postów 266

Napisano 09 November 2010 - 18:17

Jestem już po 2 odcinku i moim zdaniem jest o niebo lepszy od 1, nareszcie jakaś akcja.
Spoiler

1

#16 Użytkownik nie jest zalogowany   PrimoHombre 

• Venomous Reptile
  • PipPipPipPip
  • Postów 851

Napisano 10 November 2010 - 11:36

Dokładnie, zgadzam się w całej rozciągłości z moim przedmówcą. Drugi odcinek jest znacznie lepszy ...nareszcie coś zaczyna się dziać :D Choć z drugiej strony idiotyzmów & dziwnych zachowań bohaterów serialu ...

Może to ja jestem dziwny ... ale mając do wyboru ciężarówkę z prawdziwego zdarzenia (tą na którą patrzyli będąc na dachu wieżowca) i ten dostawczego busika ... na 100% wybrał bym tą ciężarówkę, choćby tylko po to żeby zamiast odciągać zombiaków od budynku zrobić mały Carmagedon ... i przewieźć kilku na zderzaku <_<

Z idiotyzmów oprócz wspomnianego braku rękawiczek ...
`nic z jego wnętrzności nie może się przedostać do wszej skóry` - czy jakoś podobnie ten cytat brzmiał ...
Obejrzyjcie tą scenę jeszcze raz i przypatrzcie się koledze skośnookiemu ... na dzień dobry ma wysmarowany kołnierzyk i szyję od koszuli - powinien już być zombi ...

Druga sprawa ... wchodzą na parking z ciężarówkami, młody nagina i bierze spośród tych kilkunastu kluczyków akurat ten jeden właściwy pasujący do tej właśnie fury ... trochę mało prawdopodobne

No jeszcze jedno ... najpierw Szeryfo & Skośnooki śmigają przez diabli wiedzą ile budynków żeby się dostać do pozostałych ... i och nie zombi chcą się dostać do tego budynku !! ...
W drugą stronę, jak na początku, do sąsiedniego budynku (i potem następnego & następnego itd) to już nie łaska he ?

No jest jeszcze scena z samego początku ... `masz jakaś broń ?` tak mam to, to i tamto ... ale tego że siedzi w czołgu pełnego amunicji to już się naszemu dzielnemu Szeryfowi nie udało dostrzec ... no ale to szczegół.
0

#17 Użytkownik nie jest zalogowany   Gizmo94pl 

• Stały bywalec
  • PipPipPipPip
  • Postów 266

Napisano 16 November 2010 - 16:34

3 odcinek ma jeszcze mniej akcji niż 1.
Spoiler

0

#18 Użytkownik nie jest zalogowany   Gizmo94pl 

• Stały bywalec
  • PipPipPipPip
  • Postów 266

Napisano 23 November 2010 - 18:28

4 odcinek to w mojej klasyfikacji najlepszy zaraz po 3.
Spoiler

0

#19 Użytkownik nie jest zalogowany   PrimoHombre 

• Venomous Reptile
  • PipPipPipPip
  • Postów 851

Napisano 25 November 2010 - 16:15

Nareszcie znalazłem chwilkę czasu na nadrobienie zaległości ;) Odcinek trzeci & czwarty już za mną ... no i co tu dużo mówić te odcinki są dużo, dużo lepsze/ciekawsze od poprzednich ...

Na pewno nie zgodzę się że w trzecim odc nic się nie działo ... moim zdaniem to jak na razie najlepszy kawałek ;) Może nie było zadymy ... ale fabularnie mieliśmy skok milowy :D

Czwarty odc też ciekawy ... tutaj dla odmiany trochę zadymy :) ... choć trzeba przyznać, że pomysł z latynoskim gangiem pielęgniarzy w środku wielkiego miasta opanowanego przez zombi, jest mocno naciągany ;)

Mi również aktor grający postać Daryla szczególnie przypadł do gustu - brawo dla tego pana - tak trzymać :)
0

#20 Użytkownik nie jest zalogowany   Gizmo94pl 

• Stały bywalec
  • PipPipPipPip
  • Postów 266

Napisano 30 November 2010 - 16:23

5 odcinek to nuda nuda i jeszcze raz nuda.Nawet nie ma co o nim pisać.
0

Udostępnij ten temat:

• 2 stron +
  • 1
  • 2
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

3 User(s) are reading this topic
0 members, 3 guests, 0 anonymous users