Spider-Man Online Forum. Komiksy. Figurki: Sandman autorstwa Neila Gaimana - Spider-Man Online Forum. Komiksy. Figurki

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Sandman autorstwa Neila Gaimana wszystko o tym ponadczasowym komiksie

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Morpheus 

• Władca Śnienia
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Members
  • Postów 1437

Napisano 22 April 2010 - 15:15

Witam wszystkich zainteresowanych w mym nowym temacie poświęconym komiksowi Sandman oraz jego produkcją pokrewnym (spin-off Lucyfer oraz Śmierć). Zapraszam :D
Dołączona grafika
''Ozdoby i ubiór Znachora, Czarownika czy Magika, powinny ukazywać jego powiązanie z bogami i przewagę którą ma nad nimi!''
0

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   Elgared 

• Częsty bywalec
  • PipPipPip
  • Postów 38

Napisano 23 April 2010 - 05:47

A Lucyfer to nie od Hellblazera???
bo chyba najpierw w samdmanie pojawił sie constantine, a potem lucfer.
ale nie jestem pewna
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   Morpheus 

• Władca Śnienia
  • PipPipPipPipPip
  • Postów 1437

Napisano 23 April 2010 - 14:41

Wyświetl postUżytkownik Elgared dnia Apr 23 2010, 07:47 AM napisał

A Lucyfer to nie od Hellblazera???
bo chyba najpierw w Sandmanie pojawił się Constantine, a potem Lucyfer.
ale nie jestem pewna

Z Hellblazerem nie miałem okazji się zaznajomić, choć bardzo bym chciał to jednak nie mam do niego dostępu. A co do twojego pytania to seria Lucyfer jest spin-offem Sandmana pierwszy raz zagościł tam w historii ''Nadzieja w Piekle'' z tego co kojarzę, a są to dalsze losy Gwiazdy Zarannej który opuścił piekło i osiadł we współczesnym Los Angeles, gdzie prowadzi klub nocny "Lux". Jest to również moim skromnym zdaniem świetny komiks i każdemu kto się z nim nie zapoznał gorąco polecam. Obecnie w Polsce ukazał się piąty z jedenastu tomów i ku swej uciesze już jestem jego posiadaczem :D A Constantine również został ukazany w Sandmanie ale to nie ma nic wspólnego z Lucyferem. A tu proszę przykładowa okładka ukazująca przy okazji powiązanie z Sandmanem.

Dołączona grafika
Dołączona grafika
''Ozdoby i ubiór Znachora, Czarownika czy Magika, powinny ukazywać jego powiązanie z bogami i przewagę którą ma nad nimi!''
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   Morpheus 

• Władca Śnienia
  • PipPipPipPipPip
  • Postów 1437

Napisano 17 May 2010 - 16:07

Widocznie Sandman nie cieszy się, aż taką popularnością o jakiej myślałem... cóż trudno. Dla zainteresowanych dodam tylko że Egmont właśnie wydał już 4 tom serii w twardej oprawie ''Pora Mgieł'' ;). Już zbieram kasę ;) A już w sierpniu dalsze dzieje Lucyfera Gwiazdy Zarannej w kolejnym 6 już tomie. A dla tych którzy czytali, co sądzicie o niedawno wydanym ''Inferno'' (5 Tom Lucyfera) ?
Dołączona grafika
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   Wookie 

• The Dark Jedi Knight
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Moderator
  • Postów 1191

Napisano 18 May 2010 - 16:25

Nie ma co się dziwić. Sandman nie jest lekkim i łatwym w odbiorze komiksem dlatego trafia w gusta mniejszej rzeszy odbiorców. Przeczytałem "Dom Lalki" i chyba jeszcze jakiś, ale nie pamiętam w tej chwili co to było. Opowieści są, jak to u Gaimana, mocno odjechane co niestety nie zawsze oznacza, że dobre.

0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   Morpheus 

• Władca Śnienia
  • PipPipPipPipPip
  • Postów 1437

Napisano 18 May 2010 - 17:42

Hmm ja mimo wszystko bardzo cenię twórczość tego pana zarówno w dziedzinie komiksu jak i literatury. A Dom Lalki możliwe że nie przypadł Ci do gustu ze względu na to że nie czytałeś tomu poprzedniego, możliwe że zmieniłbyś zdanie tak jak i inni którzy sięgali po Sandmana gdyby zapoznali się z kompletnym dziełem. Jedyne za co można Sandmana nie lubić to przede wszystkim niekiedy koszmarne ilustrację (w niektórych historiach po prostu śmieszne) spowodowane ciągłymi zmianami rysowników, co miało być celowym zabiegiem, a czy to wyszło, cóż chyba nie do końca, jednak dla mnie liczy się przede wszystkim scenariusz i sam pomysł, a ten to rewelacja :)
Dołączona grafika
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   Wookie 

• The Dark Jedi Knight
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Moderator
  • Postów 1191

Napisano 31 May 2010 - 19:10

W dziedzinie literatury znam go trochę lepiej niż z Sandmana i wywarł na mnie podobnie mieszane wrażenie. Raz czytam coś naprawdę klasowego by za chwilę trafić na dzieło przekombinowane, nieodparcie narzucające wrażenie, że autor popadł w lekki samozachwyt.

0

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users