Spider-Man Online Forum. Komiksy. Figurki: Jakie komiksy czytacie - Spider-Man Online Forum. Komiksy. Figurki

Skocz do zawartości

• 2 stron +
  • 1
  • 2
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Jakie komiksy czytacie

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   spider1170 

• Stały bywalec
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Members
  • Postów 613

Napisano 12 July 2009 - 10:17

Skoro jest taki temat o książkach (które także uwielbiam) to dlaczego nie zrobic i o komiksach?Nie chodzi mi o komiksy tylko Marvela.Po prostu piszcie jakie czytacie czy to Conan,Kapitan Żbik,Spawn czy Spidey.
Ja ostatnio sobie czytam Semici od 3/91 do 10/91.Bardzo podobał mi się 5/91 za dużą ilośc akcji.Niedługo także przyślą mi 15 różnych komiksów ze Spideyem zamówiona na allegro.Wtedy sobie poczytam.
A wy jakie komiksy czytacie?
0

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   QbaS 

• Lokator SMO
  • PipPipPipPipPip
  • Postów 1150

Napisano 12 July 2009 - 11:57

Kiedyś czytałem Kaczora Donalda i Giganty :D Szczerze powiem, do dzisiaj lubię sobie sięgnąć po taki komiks i z przyjemnością mi się go czyta, chociaż to pewnie wynika z sentymentu. Na półkach w pokoju mam całkiem przyzwoitą kolekcję. Z niektórych historyjek do dzisiaj się śmieję, a kilka stało się dla mnie, pewnego rodzaju klasykiem, szczególnie "Meandry architektury" :D

Temat powinien chyba zostać przeniesiony do działu Książki i Komiksy.
"Capoeira jest dla mężczyzn, kobiet i dzieci. Jedynymi, którzy nie powinni się jej uczyć są ci, którzy nie chcą." - Mestre Pastinha
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   Revan 

• Jedi Council
  • PipPipPipPip
  • Postów 870
  • Interests:Star Wars, muzyka klasyczna, Gry, MARVEL, filmy, militaria, historia

Napisano 12 July 2009 - 12:18

Poza Spiderem, jak i Qbas, czytałem Kaczora. Mam sporo jego komiksów, kiedyś liczyłem ale nie pamiętam już ile tego. Powyżej 100 na pewno. Gigantów mam może 7.
"Savior, conqueror, hero, villain. You are all things Revan... and yet you are nothing. In the end you belong to neither the light nor the darkness. You will forever stand alone."- Darth Malak

0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   Morpheus 

• Władca Śnienia
  • PipPipPipPipPip
  • Postów 1437

Napisano 08 January 2010 - 17:39

Ja do tej pory zaczytuje sie komiksami z pod reki Neila Gaimana z serii Sandman a takze pare klasyków pióra Alana Moore'a :)
Dołączona grafika
''Ozdoby i ubiór Znachora, Czarownika czy Magika, powinny ukazywać jego powiązanie z bogami i przewagę którą ma nad nimi!''
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   messmero 

• Niszczycielska Siła
  • PipPipPipPip
  • Postów 846

Napisano 22 May 2010 - 10:10

Ja przeważnie czytam lekture Marvela,zaczytuje się w wydaniach Tm-Semica The Amazing Spider-Man i X-men oraz Mega Marvele ale nie tylko choćiaż by takie wydania jak Batman z DC wydawany swego czasu przez Tm-Semic czy Spawn z Image Comics wydawany też przez Tm-Semic poprostu uwielbiam te historyjki.
A jezeli historia,scenariusz i kreska jest Todda Mcfarlane to grajcie hymny triumfalne.

Spider-Man,X-men.Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika
Dołączona grafika
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   atr3yu 

• Częsty bywalec
  • PipPipPip
  • Postów 39

Napisano 22 May 2010 - 18:23

Ja czytam prawie tylko komiks superbohaterski. Z marvela wszystko co się tyczy X-men, Avengers i Spideya, a także całe uniwersum Ultimate. DC/Wildstrom: WildCats, Authority i Green Lantern. Jedyny komiks bez trykociarzy jaki mi się podoba to The Walking Dead z Image.

Wyświetl postUżytkownik messmero dnia May 22 2010, 11:10 AM napisał

zaczytuje się w wydaniach Tm-Semica The Amazing Spider-Man i X-men oraz Mega Marvele ale nie tylko choćiaż by takie wydania jak Batman z DC wydawany swego czasu przez Tm-Semic czy Spawn z Image Comics wydawany też przez Tm-Semic poprostu uwielbiam te historyjki.
A jezeli historia,scenariusz i kreska jest Todda Mcfarlane to grajcie hymny triumfalne.

Raczej nie wracam już do czasów TM-Semiów, bo za dużo dobrych rzeczy na bieżąco wychodzi. Chyba że właśnie coś takiego jak np. ''Torment'' Mcfarlana.
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   wolverin 

• Częsty bywalec
  • PipPipPip
  • Postów 71
  • Interests:Komiksy,<br />Figurki MARVEL

Napisano 12 August 2010 - 13:51

Czytam Mega Marvel i Kaczor Donald Giganty .
0

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   spider1170 

• Stały bywalec
  • PipPipPipPip
  • Postów 613

Napisano 12 August 2010 - 18:18

Giganty-dla mnie klasyka.Świetne historyjki.
0

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   Gadziu1115 

• Polski Spider-Man
  • PipPipPipPip
  • Postów 829
  • Interests:* animacja<br />* dubbing<br />* manga<br />* anime<br />* zjawiska paranormalne

Napisano 12 August 2010 - 18:46

Mangi, niech mi tylko jakaś w łapę wpadnie to zaraz czytam ^^
Co jakiś czas także czytam komiksy ze Spider-Man'em z "Marvel Adventures".
Żałuję, że nie mam starych amazingów, których w dzieciństwie miałem wiele, ale przez głupotę dziecięcą przepadły, eh...
0

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   Morpheus 

• Władca Śnienia
  • PipPipPipPipPip
  • Postów 1437

Napisano 12 August 2010 - 18:53

Ja głównie czytam komiksy z wydawnictwa DC Vertigo, uwielbiam te inteligentne podejście do czytelnika. Ostatnio głównie powtarzałem sobie Sandmana i Lucyfera w oczekiwaniu na kolejny tom. Jakiś czas temu, w łapki wpadła mi też, póki co trylogia Y-Last Man, pomysł bardzo ciekawy, aczkolwiek nie jest to do końca taka perełka, ale czyta się miło. W trzecim tomie była lekka podwyżka formy, ale póki co nie wydano dalszego ciągu przynajmniej u nas. Wczoraj przyuważyłem także, że Mucha Komiks 16 sierpnia mają plany wydania ''Sekretnych Wojen'' Marvela i na to będę czekać :)
Dołączona grafika
''Ozdoby i ubiór Znachora, Czarownika czy Magika, powinny ukazywać jego powiązanie z bogami i przewagę którą ma nad nimi!''
0

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   darth_konio 

• Lokator SMO
  • PipPipPipPipPip
  • Postów 1105

Napisano 12 August 2010 - 19:30

Ale te kalsyczne Secret Wars?? Ja oprócz Spidera, gustuje w Hellboy'u Mignoli oraz wszystkiego tego co "popelnili" duet G. Ennis & S. Dillon z Kaznodzieją na czele.. polecam Punishera War Zone od tych dwóch

Morpheus czytałeś Batman - Co się stało z zamaskowanym krzyzowcem - N. Gaimana?? Są tam wszystkie historie o Batmanie napisane przez Neila.. Polecam
Uśmiech kosztuje mniej niż elektryczność, a daje więcej światła;D
watch Knife in the water saga
0

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   Drawski 

• Redaktor SMO
  • PipPipPipPip
  • Postów 326

Napisano 12 August 2010 - 19:45

Cytat

Ale te kalsyczne Secret Wars?

Właśnie też nie wiem czy oryginał, czy remake :).
0

#13 Użytkownik nie jest zalogowany   Morpheus 

• Władca Śnienia
  • PipPipPipPipPip
  • Postów 1437

Napisano 12 August 2010 - 20:20

Oj nie wiem jak to jest z tym komiksem natomiast mogę pokazać okładkę może coś wam to powie, będzie dostępny dokładnie 16.08 w cenie 70zł ale na bodajże Imago widziałem za 50 :):
Dołączona grafika

Niestety nie maiłem okazji do tej pory przeczytać Krzyżowca Konio, był w Empiku u mnie ale tylko popatrzyłem na ilustracje, bo nie chciałem zniszczyć :)
Jak kasa się znajdzie zakupię, bo już sporo osób chwaliło ten komiks, poza tym w końcu napisał to Neil :P
Dołączona grafika
0

#14 Użytkownik nie jest zalogowany   Nera 

• Częsty bywalec
  • PipPipPip
  • Postów 119

Napisano 13 August 2010 - 16:03

Wyświetl postUżytkownik darth_konio dnia Aug 12 2010, 09:30 PM napisał

Ale te kalsyczne Secret Wars?? Ja oprócz Spidera, gustuje w Hellboy'u Mignoli oraz wszystkiego tego co "popelnili" duet G. Ennis & S. Dillon z Kaznodzieją na czele.. polecam Punishera War Zone od tych dwóch

Morpheus czytałeś Batman - Co się stało z zamaskowanym krzyzowcem - N. Gaimana?? Są tam wszystkie historie o Batmanie napisane przez Neila.. Polecam

nie. wystarczy spojrzec na nazwiska tworcow
user posted image
0

#15 Użytkownik nie jest zalogowany   Taikun 

• Stały bywalec
  • PipPipPipPip
  • Postów 692

Napisano 13 August 2010 - 16:44

Klasyczne to było Tajne wojny, a ta to Tajna Wojna. Komiks podobno dość dobry. Zamówię go wraz z nowym tomem Lucyfera by nie płacić dwa razy za przesyłkę. Ja czytam trykociarzy wydanych tylko przez nasze wydawnictwa. Za często nie pojawiają się w naszym kraju. Inne komiksy, które zbieram to większość Vertigo takie jak Lucyfer, Baśnie i Hellblazer.
0

#16 Użytkownik nie jest zalogowany   Morpheus 

• Władca Śnienia
  • PipPipPipPipPip
  • Postów 1437

Napisano 13 August 2010 - 16:48

Łoł fajnie, że jednak nie jestem jedynym czytającym Lucyfera tutaj :) Hellblazera też owszem bardzo lubię. A powiedz mi Taikun co sądzisz o Baśniach, bo jakoś nie mogę się przekonać do ich zakupu, może mnie zachęcisz :)
Dołączona grafika
0

#17 Użytkownik nie jest zalogowany   Taikun 

• Stały bywalec
  • PipPipPipPip
  • Postów 692

Napisano 13 August 2010 - 17:07

Pierwszy tom Baśni mnie powalił. Komiks dobrze napisany no i te postacie. Znasz je z różnych bajek, a tu są przedstawione w bardziej ludzki i nowoczesny sposób. Śnieżka to nie zwykła naiwna dziewczynka, a twardo stąpająca kobieta z wielką funkcją publiczną. Reszta postaci też jest unowocześniona. Nie mówią staroświeckim językiem tylko zwykłą mową ( a w obecnych czasach dość często się przeklina i tak jest w Baśniach ). Następne tomy już takiego wrażenia nie robią co nie znaczy, że są złe. Po prostu pierwszy tom pokazuję w jakim kierunku będzie to szło. Zupełnie jak z pilotem nowego serialu TV. Albo cię zaciekawi i będziesz oglądał następny odcinek lub darujesz sobie. Wiele nie chcę rozpisywać się o serii bo mogę coś jeszcze zdradzić. Mogę tylko powiedzieć, że kiedyś chodziła plotka o tym , że może powstać na podstawie Baśni właśnie serial TV.
Co do innych komiksów to nie wspomniałem jeszcze o Sandmanie. Kiedyś kupiłem kilka tomów, a dziś staram się uzupełniać nowymi jak Egmont wypuszcza te w twardych okładkach.
0

#18 Użytkownik nie jest zalogowany   Morpheus 

• Władca Śnienia
  • PipPipPipPipPip
  • Postów 1437

Napisano 13 August 2010 - 17:58

Dzięki, teraz to mi zrobiłeś smaka na ten komiks :) Przy okazji przypomniało mi się co jeszcze ostatnio czytałem, a mianowicie trafiłem w bibliotece na drugi tom Husha i z czystym sumieniem polecam tą historię :) A Sandmana również kompletuję właśnie w twardej oprawię na razie mam tylko trzy pierwsze, mam nadzieje że wkrótce uzbieram na Porę Mgieł bo to jedyna historia której nie czytałem z Sandmana ;) A podobno to najlepsza z całej serii.
Dołączona grafika
0

#19 Użytkownik nie jest zalogowany   Taikun 

• Stały bywalec
  • PipPipPipPip
  • Postów 692

Napisano 14 August 2010 - 06:29

Porę mgieł mam i trzeba przyznać, że to jedna z najlepszych opowieści o Sandmanie. Według mnie historia jest dość prosta przez co fajnie mi się ją czytało.
Mam jeszcze zamiar uzupełnić swoją kolekcję TM - Semic. Ogólnie to brak mi po jednym numerze Batmana i Punishera.
Kiedyś zbierałem regularnie Supermana, X - Men, Green Lantern, Mega Marvel i Specjale. Resztę kupowałem jak starczyło mi kieszonkowego. Po latach uzupełniłem Spidermana no i prawie Batmana i Punishera. Trochę szkoda, że już nie ma w kioskach takich tanich zeszytów bo pewnie regularnie bym je kupował. Teraz zostają drogie komiksy od Muchy.
0

#20 Użytkownik nie jest zalogowany   Kesio 

• Częsty bywalec
  • PipPipPip
  • Postów 68

Napisano 14 August 2010 - 15:27

Kiedyś czytałem przede wszystkim komiksy TM Semic, a w szczególności Spidery(mam całą kolekcję, a za najlepsze numery uważam Powrót Sinister Six, Zemsta Sinister Six i Ostatnie Łowy Kravena), Batmany(tu z kolei najbardziej cenię sagę o Sir Edmundzie). Poza tym zbierałem i nadal zbieram niesamowitego Thorgala i aż się dziwię, że nikt go jeszcze nie wymienił. Natomiast z nowości muszę przyznać, że jestem zakochany w Kaznodziei.
0

Udostępnij ten temat:

• 2 stron +
  • 1
  • 2
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

4 User(s) are reading this topic
0 members, 4 guests, 0 anonymous users