Spider-Man Online Forum. Komiksy. Figurki: Gobliny - Spider-Man Online Forum. Komiksy. Figurki

Skocz do zawartości

• 2 stron +
  • 1
  • 2
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Gobliny czyli wszystko o rzucajacych dyniami postaciach

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   darth_konio 

• Lokator SMO
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Members
  • Postów 1105

Napisano 17 May 2009 - 21:57

Witam

Postanowiłem założyć temat, poświęcony wszystkim wcieleniom Goblinów w uniwersum Marvela (sprawdziałem, czy takowy już czasem nie powstał, ale nie znalazłem).
Piszmy w tym temacie,
- ile postaci przywdziało maskę i latało na Gliderze (w komiksie, filmie, grze)
- jakie są ich historie, powiązania ze sobą, alternatywne wcielenia
- opinie na ich temat
- pierwsza wasza styczność
- ulubiona (waszym zdaniem) historia
- jakieś ciekawostki
- najlepsze/najgorsze wcielenie, wygląd itp
- linki, fotosy itp
Innymi słowy, piszmy wszystko to, co chcemy, a co ma związek w tymi postaciami.

Ja głównie wychowałem się na Semic'owskich Spiderach i tam można było się doliczyć, że sześć postaci dzierżyło maskę Goblina. Przede wszystkim były tam takie postacie jak:
Green Goblin (Norman Osborn, Harry Osborn)
Green Goblin (z Clone Sagi "Spiderman nr 7/98" bodajże)
Hobgoblin (Ned Leeds, Jason Macendale)
Demogoblin
Wiem także, iż prawdziwym Hobgoblin'em okazał się Roderick Kingsley (Hobgoblin Lives), jak równeż to, że był jeszcze jeden Green Goblin a w "Sins Past" pojawił się Grey Goblin (Gabriel Stacey).
Dołączona grafika Dołączona grafika
Zapraszam do rozmowy
Uśmiech kosztuje mniej niż elektryczność, a daje więcej światła;D
watch Knife in the water saga
0

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   dami 

• Częsty bywalec
  • PipPipPip
  • Postów 85

Napisano 24 May 2009 - 08:06

Zapomniałeś o Green Goblinach Hamiltonie i Urichu.I o Hobgoblinie Arnoldzie Leftym Donovanie.
Mi bardziej podobał się Hobgoblin.Przebiegly,sprytny.
Pierwszy raz spotkałem sie z nimi,kiedy znalazłem w bibliotece stary TM Semic#11\91.
Najfajnieszy z Hobgoblinów był Kingsley.Tyle różnych mistyfikacji i planów.
A Green Goblin no to wiadomo.Norman tyle namieszał w życiu Petera.
Najfajniejsze historie z Green Goblinem to oczywiście śmierć Gwen i ta kiedy obydwaj panowie poznali swoją tożsamość.No i jeszcze śmierć Harry'ego.
A z Hobgoblinem to chyba jak Kingsley zabił O'Lanterna i zdemaskowanie Kingsleya.
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   darth_konio 

• Lokator SMO
  • PipPipPipPipPip
  • Postów 1105

Napisano 26 May 2009 - 19:50

Cytat

Zapomniałeś o Green Goblinach Hamiltonie i Urichu.I o Hobgoblinie Arnoldzie Leftym Donovanie.

Urich, to ktoś z rodziny Bena Uricha - reportera z Bugla?? Czy on był Green Goblinem tym, który pojawił się w polskim Spiderze 7/98??

Hamilton i Lefty Donovan? Znam nazwiska, ale czy można nieco światła na te postacie rzucić??, pytam, bo "wychowałem się" (przede wszystkim) na historiach wydanych w Polsce. Pierwszy komiks (i pierwsza styczność zarazem) z Goblinem, a konkretnie z Hobgoblinem to był polski Spiderman 3/90, czyli pierwsze pojawienie się Hobgoblina. Bardzo ciekawa historia, przyznam (teraz może trochę trywialna się wydaje, ale nadal do niej wracam)

Cytat

Najfajniejsze historie z Green Goblinem to oczywiście śmierć Gwen i ta kiedy obydwaj panowie poznali swoją tożsamość.No i jeszcze śmierć Harry'ego

Tej histori, z Gwen, przyznam się szczerze, nie czytałem, tyle tylko, że w retrospekcjach było wspominane lub w jakiś opisach komiksów
Historia ze śmiercią Harrego rządzi, aż szkoda, że po One More Day Harry znów żyje, bo ta historia nie ma wtedy sensu (szkoda wysiłku Buscemy i DeMattisa)

Cytat

A z Hobgoblinem to chyba jak Kingsley zabił O'Lanterna i zdemaskowanie Kingsleya

Chodzi Ci o historię Hobgoblin Lives, kiedy Kingsley zabija siedzącego w celi Jasona Macendale'a?? Bardzo ciekawa historia i świetna kreska.
Swoją drogą, co się stało, że Macendale miał na oku takie ustrojstwo dziwne?? Ktoś wie?
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   m2reily 

• The Chosen one
  • PipPipPipPip
  • Postów 634

Napisano 26 May 2009 - 19:56

Cytat

Urich, to ktoś z rodziny Bena Uricha - reportera z Bugla?? Czy on był Green Goblinem tym, który pojawił się w polskim Spiderze 7/98??

Phil Urlich o ile pamiętam był tym Goblinem, i zakończył karierę podczas ataku Sentineli na NY. To on wystąpił w polskim TM-Semic.
http://legendynowejwarszawy.blogspot.com/
Zapraszam do lektury mojego komiksu internetowego.
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   darth_konio 

• Lokator SMO
  • PipPipPipPipPip
  • Postów 1105

Napisano 31 May 2009 - 10:48

Acha czaję.
A jaka była pierwsza styczność z Goblinami, no i najlepsza historia w/g Ciebie w której wystąpili??
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   Joe 

• Częsty bywalec
  • PipPipPip
  • Postów 195
  • Interests:Komiksy, Kino, Literatura.

Napisano 31 May 2009 - 12:08

Przeszperałem komiksy i moją wiedzę i udało mi się chyba wypisać WSZYSTKICH Goblinów bo Dark_Konio wszystkich nie wymeinił :>

Green Goblin - Norman Osborn
Green Gobiln II - Harry Osborn
Green Goblin III - Bart Hamilton
Green Goblin IV - Phillip Urich
Green Goblin V - (Nie mogłem nigdzie znaleść jego prawdziwego imienia i nazwiska)
Hobgoblin - Roderick Kingsley
Hobgoblin II - Jason Macendale
Demongoblin - Jason Macendale
Gray Goblin - Gabriel Stacy
Gray Goblin - Sarah Stacy

Tyle udało mi się zapamiętać i wyszukać :>. Swoją drogą to wg. mnie ciekawym pomysłem są Gray gobliny, i co w nich ciekawsze ich matką jest Gwen Stacy a ojcem Norman Osborn. Kiedy czytałem Amazing Spider-Man zaciekawił mnie bardzo fakt kiedy bliźniaki przez chwile myśleli że ich Ojcem jest Peter :>.
"Oh, I am afraid that the deflector shield will be quite operational when your friends arrive."

0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   m2reily 

• The Chosen one
  • PipPipPipPip
  • Postów 634

Napisano 31 May 2009 - 16:54

Cytat

A jaka była pierwsza styczność z Goblinami, no i najlepsza historia w/g Ciebie w której wystąpili??

Pierwszym goblinem z jakim miałem styczność był Hobgoblin (Roderick Kingsley), w polskim Spider Manie.

Najlepsza historia 1/91 "W górę!", Hobgoblin kontra nawalony Spidey poezja, przekomiczny numer.
Oprócz tego to na pewno śmierć Harrego, oraz coś z Normana czyli klasyczny Spidey 14, pierwszy numer z goblinem, jeszcze wtedy na miotle.
0

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   darth_konio 

• Lokator SMO
  • PipPipPipPipPip
  • Postów 1105

Napisano 31 May 2009 - 22:11

Kurcze Joe.. odwaliłeś kawał dobrej roboty, ale Twój post spowodował, że mam teraz kilka pytań:

Cytat

Swoją drogą to wg. mnie ciekawym pomysłem są Gray gobliny, i co w nich ciekawsze ich matką jest Gwen Stacy a ojcem Norman Osborn

Sarach Stacey też stała się Goblinem? Ja czytałem tylko Sins Past z jej udziałem i w tej historii było pokazane, że Gabriel przywdział kostium Gray Goblina a dla niej przygotowany był kostium Goblina w kolorze zielonym. Czy ona też stała się Gray Goblinem??

Cytat

Czy mi się wydaje, czy po odłączeniu się od ciała Macendale'a, (kmx "Web of Spiderman"nr 86) demon, który w nim siedział został Demogoblinem? W takim razie co z Mcendale'm? Było ich dwóch, czy coś?
Pytam się bo nie wiem:)

Cytat

Najlepsza historia 1/91 "W górę!", Hobgoblin kontra nawalony Spidey poezja, przekomiczny numer.
Oprócz tego to na pewno śmierć Harrego, oraz coś z Normana czyli klasyczny Spidey 14, pierwszy numer z goblinem, jeszcze wtedy na miotle.

Rzeczywiście m2reily historia z pijanym spiderem dość zabawna..no i inna. Zupełnie o niej zapomniałem. Nawet Tombstone się w niej pojawił, z tego co pamiętam.
Co do Goblina na miotle, to zdziwiłem się, jak zobaczyłem kiedyś okładkę tego komiksu. Kto by pomyślał, że Green Goblin zaczął swoją karierę, fruwając na miotle:p

ps. I ponawiam pytanie odnośnie tego ustrojstwa na oku Jasona Macendale'a, które zauważyłem w komiksie "Hobgoblin Lives".. Wie ktoś może co to jest, po co to jemu.. itp??? ??
0

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   Joe 

• Częsty bywalec
  • PipPipPip
  • Postów 195

Napisano 01 June 2009 - 13:40

Cytat

Sarach Stacey też stała się Goblinem? Ja czytałem tylko Sins Past z jej udziałem i w tej historii było pokazane, że Gabriel przywdział kostium Gray Goblina a dla niej przygotowany był kostium Goblina w kolorze zielonym. Czy ona też stała się Gray Goblinem??

Oficjalnie to Sarah nie przywdziała stroju Goblina, ale krążyły w niej geny substancji Golbinów dlatego można powiedzieć że była Goblinem bez stroju.

Cytat

Czy mi się wydaje, czy po odłączeniu się od ciała Macendale'a, (kmx "Web of Spiderman"nr 86) demon, który w nim siedział został Demogoblinem? W takim razie co z Mcendale'm? Było ich dwóch, czy coś?
Pytam się bo nie wiem:)

Osobiście mogę się mylić ale z tego co mi sie wydaje to Demon był w ciele Jasona, i tak stał sie Demongoblinem, jednak pamięć mnie może zawieść, dlatego poprosił bym cię żebyś zarzał do tego komiksu jesli go posiadasz i napisał jak sie stało z Demongoblinem :>.

Pozdrawiam.
"Oh, I am afraid that the deflector shield will be quite operational when your friends arrive."

0

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   darth_konio 

• Lokator SMO
  • PipPipPipPipPip
  • Postów 1105

Napisano 01 June 2009 - 19:32

Spox, też posiadam braki dlatego się pytam.
:spidey_welcome:
Wiem tyle, że w czasie Inferno w Jasona "Hobgoblina" Macendale'a wlazł demon, potem widzieliśmy jego image na łamach polskiego Spidermana w którym Hobgoblin ma obdarty strój, ochydny ryj z jęzorem i ostrymi zębami (nawet bez maski) i zaczyna mówić że wszyscy to grzesznicy. W końcu w wyżej wymienionym "Web of Spidermanie" na łamach historii "The Name of The Rose" pokazane jest, jak Jason przemienia się w Hobgoblina (podobnie jak Thomas Firehart w Pumę) po czym pokazane jest jak Demon oddziela się od Macendale'a. Przez jakiś krótki czas Demogoblin miał takie same barwy, co Hobgoblin a potem "przebral" się w ten swój czarny stroj i zaczął latać na gliderze z ognia. Potem w Spirits of Venom Demogoblin chciał zabić Macendale'a, więc dlatego wydaje mi się, że Macendale nie jest Demogoblinem.. nie znam dalszych jego losów... więc nie wiem
Czytałem tylko Hobgoblin Lives, gdzie Macendale ginie z rąk oryginalnego Hobgoblina.
0

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   peterrorMACENDALE 

• Nowicjusz
  • Pip
  • Postów 1

Napisano 06 August 2009 - 11:55

....tak... Demogoblin chce zabic Macendale'a, jednak ostatecznie to Macendale zabija Demogoblina w jakimś kościele <jupi!> ... wcześniej jednak faszeruje się serum Kravena...extra komiks.

czytałem kiedyś taki komiks w którym Macendale jako Hobgoblin walczy razem ze Spiderem przeciewko Demogoblinowi i Doppelgangerowi...świetny ......raz Spider uratował Hobby'ego, za co Macendale odwdzięczył się Parkerowi tym samym.

Generalnie...jak dla mnie to Jason Macendale jest najciekawszym z Hobgoblinów...najciekawsze historie (zdobycie ekwipunku Hobgoblina, usilne poszukiwania formuły goblina, przemiana w demona, dołączenie do Sinister Six, walka z demonem, ktory zaczynał przejmowac kontrolę nad umysłem Macedale'a, zdobycie formuły Kravena itd)...dość różnorodnie i ciekawie ..poczynając od tego jak był jeszcze Jack O'Lanternem. Koles nie miał żadnych mocy a świetnie dawał sobie radę.

Polecam komix Spider-Man Unlimited v1 #09 , w którym Macendale "Hobgoblin" werbuje Electro, Vulture'a, Shokera, Mysterio, Beetle'a i Scorpię tworząc Sinister Seven - grupę mającą na celu zabicie Kaine'a, który pozbywa się wrogów Parkera.

Na zakończenie... czekam z niecierpliwością na powrót Macendale'a...musi wrócić...bez niego to już nie to samo...a Kingsley jest naciągany i nudny...
No i ... marzeniem jest, by Jason spotkał się ze starym Osbornem.... ciekawe, co by z tego wynikło...
0

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   _SetH_ 

• Stały bywalec
  • PipPipPipPip
  • Postów 241
  • Interests:Koks, dziwki, dziwki, koks.

Napisano 07 August 2009 - 16:56

Wyświetl postUżytkownik darth_konio dnia May 31 2009, 11:11 PM napisał

ps. I ponawiam pytanie odnośnie tego ustrojstwa na oku Jasona Macendale'a, które zauważyłem w komiksie "Hobgoblin Lives".. Wie ktoś może co to jest, po co to jemu.. itp??? ??

Jason w pogoni za super mocą zafundował sobie zestaw implantów, to "ustrojstwo" na jego oku to właśnie jeden z nich.
Dołączona grafika
0

#13 Użytkownik nie jest zalogowany   Joe 

• Częsty bywalec
  • PipPipPip
  • Postów 195

Napisano 07 August 2009 - 18:00

Bardzo mi się tamten design podobał...
jednak wolę klasycznego Hobgoblina. On ma w sobie to coś... tą "diabelskość".

0

#14 Użytkownik nie jest zalogowany   Zakrza 

• Wizytator
  • PipPip
  • Postów 17

Napisano 08 August 2009 - 16:48

Na angielskiej Wiki znalazłem, że był jeszcze proto-goblin Nels Van Adder. A co do Hobgoblinów to:
1 Roderick Kingsley
2 Arnold Donovan
3 Ned Leeds
4 Jason Philip Macendale Jr.
5 Unknown Hobgoblin
No i sądzę, że do rodziny goblinów możmy dodać Menace;)
Z alternatywnych wersji to oczywiście Ultimate Green Goblin i Hobgoblin, Goblin2211 i cośtam jeszcze było w uniwersum MC2.

Moje ulubione Gobliny to oryginalny Green oraz Demo.
0

#15 Użytkownik nie jest zalogowany   Joe 

• Częsty bywalec
  • PipPipPip
  • Postów 195

Napisano 08 August 2009 - 18:08

Zapomniałeś o Ultimate Demongoblinie! była nim Mary Jane, po zatruciu Ozem B)

0

#16 Użytkownik nie jest zalogowany   m2reily 

• The Chosen one
  • PipPipPipPip
  • Postów 634

Napisano 24 August 2009 - 21:35

Świat Ultimate, to przedziwne i zaskakujące miejsce, co do Hobgoblinów to myślę, że to Roderick Kingsley jako protoplasta nadał Diabelskiemu Trollowi renomę, to on był z nich wszystkich największym krętaczem i świnią. Jeśli chodzi zaliczanie Menace'a do goblinów to....nie, musiałbym przeklinać, a nie chcę forum zaśmiecać.
0

#17 Użytkownik nie jest zalogowany   innuendo 

• Philologist
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Moderator
  • Postów 679

Napisano 25 August 2009 - 00:34

Ulubiony Goblin? Oczywiście Green Goblin (Norman Osborn). Pierwsza z nim styczność? O matko, jeszcze w podstawówce, więc będzie ok 14 lat temu. Według mnie Norman jest najlepszy. Ma to, co szaleniec mieć powinien. Dodatkowo dzięki kresce Marka Bagley'a zyskał w moich oczach.
http://pustamiska.pl klik!

<a href="http://bluesbrothers.deviantart.com" target="_blank">Moje dzielka :) </a>
0

#18 Użytkownik nie jest zalogowany   darth_konio 

• Lokator SMO
  • PipPipPipPipPip
  • Postów 1105

Napisano 07 September 2009 - 23:49

Cytat

Na angielskiej Wiki znalazłem, że był jeszcze proto-goblin Nels Van Adder

też coś słyszałem o tej postaci, że Osborn najpierw przetestował formułę na nim, czy coś, zanim sam zaczął to brać. Mam rację??

Cytat

Według mnie Norman jest najlepszy. Ma to, co szaleniec mieć powinien. .

Fakt. Norman najbardziej naśmiecił w życiu Petera-Spidera. Ja się wychowałem na Harrym-Goblinie i myślę, że też trochę nasmrodził.

Cytat

Dodatkowo dzięki kresce Marka Bagley'a zyskał w moich oczach

Przyznam iż nie miałem styczności z historią o Green Goblinie, rysowanej przez Bagley'a.. chyba że masz na myśli serię Ultimate. B)
0

#19 Użytkownik nie jest zalogowany   Finsternis 

• TeUFeL - Herr der Höllen
  • PipPipPipPipPip
  • Postów 1755

Napisano 08 September 2009 - 11:45

Wyświetl postUżytkownik Joe dnia May 31 2009, 02:08 PM napisał

Przeszperalem komiksy i moja wiedze i udalo mi sie chyba wypisac WSZYSTKICH Goblinów bo Dark_Konio wszystkich nie wymeinil :>

Green Goblin - Norman Osborn
Green Gobiln II - Harry Osborn
Green Goblin III - Bart Hamilton
Green Goblin IV - Phillip Urich
Green Goblin V - (Nie moglem nigdzie znalesc jego prawdziwego imienia i nazwiska)
Hobgoblin - Roderick Kingsley
Gray Goblin - Gabriel Stacy
Gray Goblin - Sarah Stacy

Tyle udalo mi sie zapamietac i wyszukac :>. Swoja droga to wg. mnie ciekawym pomyslem sa Gray gobliny, i co w nich ciekawsze ich matka jest Gwen Stacy a ojcem Norman Osborn. Kiedy czytalem Amazing Spider-Man zaciekawil mnie bardzo fakt kiedy blizniaki przez chwile mysleli ze ich Ojcem jest Peter :>.

Piaty Green Goblin to: "The 5th Green Goblin was nothing more than some sort of human construct created by Norman Osborn and Dr. Angst to possibly become an heir to Norman and the construct wanted a father. The construct was used by Norman so that no one would find his identity as the Green Goblin. In the end, the construct decomposed as the Goblin formula ate away at him before he could get a stabilizing formula." Nie ma imienia wiec nie mogles go znalesc.
Zapraszam na bloga http://kolekcja-fins...is.blogspot.com - codziennie nowe wpisy :)

Dołączona grafika
0

#20 Użytkownik nie jest zalogowany   Scarlet Spider 

• Stały bywalec
  • PipPipPipPip
  • Postów 840

Napisano 23 September 2009 - 20:10

Do grupy goblinów nieoficjalnie zaliczyl bym tez taka postac jak Taskmaster, troche z wygladu przypomina jakiegos Goblina z tych których juz znamy. Chociaz ogólnie moze to byc efekt zamierzony bo przypomnijmy ze owa postac korzysta z umiejetnosci nabytych czy tez zaczerpnietych od innych znanych (swoich przeciwników)
0

Udostępnij ten temat:

• 2 stron +
  • 1
  • 2
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users