Spider-Man Online Forum. Komiksy. Figurki: Jak wydawac komiksy superbohaterskie w Polsce - Spider-Man Online Forum. Komiksy. Figurki

Skocz do zawartości

• 2 stron +
  • 1
  • 2
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Jak wydawac komiksy superbohaterskie w Polsce

#21 Użytkownik nie jest zalogowany   Pawcio 

• Weteran SMO
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Members
  • Postów 1169

Napisano 08 September 2009 - 15:29

?! U mnie w miescie sa przynajmniej 3 dzialajace.

http://swiatoobserwator.blogspot.com/ -Zapraszam na Światoobserwatora.
0

#22 Użytkownik nie jest zalogowany   saito 

• Częsty bywalec
  • PipPipPip
  • Postów 199

Napisano 12 September 2009 - 12:16

Wyświetl postUżytkownik Finsternis dnia Sep 7 2009, 12:07 PM napisał

Gdyby zrobili dwumiesiecznik lub nawet kwartalnik jak w przypadku "Marvel komiksy dla Dzieci" ilosc stron podobna cena moze byc nawet i ze 2 dychy.
Dystrybucja Kolporter, Ruch i EMPiK.
Nie koniecznie zamkniete historie...

Nie kupowalibyscie?

Kiedys Egmont wydawal za taka sama cene Splatana Siec . Tytul nie wytrzymal dlugo na rynku.
Jakby wydawali od Brand New Day to napewno bym nie kupil. Moze fanów Marvela troche w Polsce jest ale jedni kupowaliby Daredevila inni X-Men itd. Wszystkim nikt nie dogodzi.
0

#23 Użytkownik nie jest zalogowany   Joe 

• Częsty bywalec
  • PipPipPip
  • Postów 195
  • Interests:Komiksy, Kino, Literatura.

Napisano 13 September 2009 - 12:00

Slyszalem od kolegi ze na miejsce Koloporterów wejda empiki.
"Oh, I am afraid that the deflector shield will be quite operational when your friends arrive."

0

#24 Użytkownik nie jest zalogowany   Stachu-Man 

• Stały bywalec
  • PipPipPipPip
  • Postów 282
  • Interests:Sport Komiksy Rysunek Film

Napisano 13 September 2009 - 14:02

Najlepeiej w ogóle nie wydawać ,przynajmniej sie nie zbankrutuje w rekordowym czasie .
user posted image
user posted image
0

#25 Użytkownik nie jest zalogowany   m2reily 

• The Chosen one
  • PipPipPipPip
  • Postów 634

Napisano 13 September 2009 - 15:40

Z takim nastawieniem to daleko nie zajedziemy Stachu ;) poza tym to wydaje mi sie, ze fani Marvela, DC, czy ogólnie amerykanskich komiksów byli w Polsce "targetem", badzmy szczerzy wszystko idzie w japonskie produkty, bo wiecej ludzi ma to zapotrzebowanie. Przynajmniej ja to tak widze, jak chodze komiksy kupowac.
http://legendynowejwarszawy.blogspot.com/
Zapraszam do lektury mojego komiksu internetowego.
0

#26 Użytkownik nie jest zalogowany   darth_konio 

• Lokator SMO
  • PipPipPipPipPip
  • Postów 1105

Napisano 26 September 2009 - 12:20

Bo tak jest... Policzcie sobie w empiku ile jest konkretnych komiksów amerykanskich (glównie tych o super herosach) a ile mangi.
Tych magazynów i serii "dla dzieci" to ja nie licze.

ps To jest mój jubileuszowy dwusetny post:D
:spider_clap: :spider_dance: :venom: :rolleyes: :goblin_sway: :spidey_mj: :spidey_dance: :spidey_peace: :spidey_dude:
Uśmiech kosztuje mniej niż elektryczność, a daje więcej światła;D
watch Knife in the water saga
0

#27 Użytkownik nie jest zalogowany   Joe 

• Częsty bywalec
  • PipPipPip
  • Postów 195
  • Interests:Komiksy, Kino, Literatura.

Napisano 26 September 2009 - 18:55

Wyświetl postUżytkownik darth_konio dnia Sep 26 2009, 02:20 PM napisał

ps To jest mój jubileuszowy dwusetny post:D
:spider_clap: :spider_dance: :venom: :rolleyes: :goblin_sway: :spidey_mj: :spidey_dance: :spidey_peace: :spidey_dude:

To piwo stawiasz chlopie.
"Oh, I am afraid that the deflector shield will be quite operational when your friends arrive."

0

#28 Użytkownik nie jest zalogowany   Scarlet Spider 

• Stały bywalec
  • PipPipPipPip
  • Postów 840

Napisano 08 April 2010 - 16:10

Jak wydawać komiksy super bohaterskie w Polsce ? hmm przede wszystkim:

1. Zadbać o duży nakład
1. Nie ograniczać się do wydawania nakładu tylko w Empikach
2. Odpowiednio promować to co się wydaje
3. Określić konkretnie to co będzie wydawane (duże serie, mini serie, pojedyncze zeszyty, wydania zbiorcze, Marvel czy DC)
4. Nie pomijać żadnych historii, wydawać zgodnie z z oryginałem
5. Określić jasno plan tego co ma być wydane w danym rok, mieć z wyprzedzeniem pomysł na przyszłość...
6. Cena = rozsądna
7. Określić czy to wydawany będzie miesięcznik, tygodnik, dwutygodnik

To mniej więcej tyle, kolejność jest losowa

Historia TM-Semic czyli początek i koniec
http://www.youtube.c...h?v=MfetCnSzd1s
0

#29 Użytkownik nie jest zalogowany   Drawski 

• Redaktor SMO
  • PipPipPipPip
  • Postów 326

Napisano 04 December 2010 - 17:25

Ja chciałbym nadmienić że trzeba patrzeć na zmieniające się społeczeństwo. TM-Semic odnosił sukcesy bowiem egzystował w czasach kiedy komiks był jedną z popularnych rozrywek. Teraz wszyscy mają konsole, kablówkę, i komputery. Jeżeli ktoś jest połowicznie niedzielnym fanem Spider-Mana to kiedyś sięgnął po komiks - tani, i łatwo dostępny. Dziś kiedy każdy ma dobry komputer kupi lub ściągnie sobie grę z Człowiekiem Pająkiem. Chcecie aby na rynku utrzymało sie coś na kształt TM-Semic? zniszczcie wszystkim konsole i komputery, odetnijcie od internetu i tak dalej. Teraz trzeba uderzyć w inny punkt zapalny dla możliwe przyszłych czytelników. Uważam że lepszym pomysłem byłoby umieszczenie serii "Spider-Man 2099" która ze względu na wiecznie popularny futurystyczny klimat byłby bliższy czytelnikom młodszego pokolenia. I co najważniejsze to najpierw eksperymentować ze sprzedażą - nie uderzać jak Czarna Meteria tylko spokojnie wszystko sprawdzić. Na początek dobrym krokiem byłoby wydanie mini-serii (czyli taktyka ala Dobry Komiks) "Timestorm" która byłaby przypomnieniem Uniwersum Marvela i wprowadzeniem do 2099. Jeżeli mini-seria odniosła by sukces wprowadziłbym na rynek komiks "Spider-Man 2099 Meets Spider-Man" czyli kolejne pojawienie się SM99 tyle że dalej podtrzymując się wizerunkiem klasycznego Pajęczaka. Gdyby kolejna premiera przyniosła by mojej wyimaginowanej firmie zyski to wprowadziłbym regularną serie "Spider-Man 2099" która w oryginale liczy 46 numerów.

Polskie życie Spider-Mana 2099 zakończyło by się ostatnim numerze serii, możliwe że raz na rok pojawiłby się numer specjalny (było ich kilka w USA). Dalej spróbowałbym ze Spider-Girl. Kobiecą wersja klasycznego Spider-Mana przyciągnęła by zapewne czytelników, może nawet chętniej damską część. Zresztą pamiętam że masa listów do TM-Semic była autorstwa kobiet :). W każdym bądź razie zagościłby What If? #105 pod nazwą "Kobieta Pająk: Spider-Girl". Komiks ten przedstawia genezę Kobiety Pająka. Następnie wprowadziłbym serię "Spider-Girl" która w USA liczy 100 numerów. Cóż, ja ograniczyłbym się do wydań zbiorczych liczących 20 numerów w cenie 35 zł. Wydanie przypominałoby jakością "Batman: Co się stało z zamaskowanym krzyzowcem?". Takich wydań byłoby 5. Następnie wprowadziłbym serię zeszytową, "The Amazing Spider-Girl" która liczy 30 numerów, również tyle wydano by również w Polsce, jakością identycznie jak w Dobrym Komiksie, cena zeszytu 4,90. Następnie jej kontynuacje w cenie 5,00 ("The Spectacular Spider-Girl") licząc również dodatkową mini-serię - wszystko wyniosłoby 14 komiksów. Wiecie dlaczego uważam że SG odniosłaby sukces? bo to wszystko jest tak podobne do tego co serwował nam TM-Semic, dodatkowo wprowadzając trochę świeżości!
0

#30 Użytkownik nie jest zalogowany   _SetH_ 

• Stały bywalec
  • PipPipPipPip
  • Postów 241
  • Interests:Koks, dziwki, dziwki, koks.

Napisano 04 December 2010 - 20:24

Ciekawe, skąd wziąłeś te ceny. Bo jakoś nie wydaje mi się, że znasz koszta licencji, tłumaczenia, druku i dystrybucji. Wszystko ładnie brzmi, ale gdyby to było takie proste, to już dawno ktoś by tego spróbował. Poza tym, myślę, że wybór 2099 byłby całkowicie chybiony, bo to uniwersum jest u nas praktycznie nie znane, jak wiadomo, "lubimy te piosenki, które już znamy". Jedyna szansa na ponowną popularność człowieka pająka będzie przy okazji premiery nowego filmu i to też tylko do czasu. Jeśli film okaże się klapą i nie powstaną zbyt szybko kolejne części to i żywot komiksu w Polsce się skończy. Jedyna szansa na komiksy o Spider-manie to wydawane od czasu do czasu w niskim nakładzie albumy.
Dołączona grafika
0

#31 Użytkownik nie jest zalogowany   Taikun 

• Stały bywalec
  • PipPipPipPip
  • Postów 692

Napisano 04 December 2010 - 20:34

Spider- Man 2099 i Spider- Girl u nas w Polsce nie mają szans z Parkerem. Jeśli już wydawać coś z pająkiem to tylko ze Spider- Manem. Eksperymenty i podróby Parkera nie sprzedadzą się u nas. Zeszytówek za 5 zł nikt nie wyda. Zbyt niska cena no i nakład nie może być tak duży jak miał Dobry Komiks bo nie zejdzie. Jeśli już wydawać jakiś trykociarzy to Spider- Man, Batman i X- Men bo są w miarę u nas popularni i jest większa szansa na sprzedanie czegoś z nimi. Tasiemce też nie są wskazane bo mają małe szanse na przetrwanie. Jakieś mini serie prędzej zejdą. Niestety, ale taki mamy rynek i trzeba patrzeć co można z superbohaterami sprzedać nie bankrutując na początku.
0

#32 Użytkownik nie jest zalogowany   Drawski 

• Redaktor SMO
  • PipPipPipPip
  • Postów 326

Napisano 04 December 2010 - 21:02

Cytat

bo to uniwersum jest u nas praktycznie nie znane,

Przecież zaznaczyłem że najpierw wydawnictwo podjęłoby się eksperymentu przy pojedynczych wydaniach.

Cytat

Eksperymenty i podróby Parkera nie sprzedadzą się u nas.

Jasnowidz?

Cytat

Tylko Kolportery już pozamykali rolleyes.gif

Obiło mi się o uszy że w 2012 ma się pojawić "Kolporter Forever".
0

Udostępnij ten temat:

• 2 stron +
  • 1
  • 2
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

2 User(s) are reading this topic
0 members, 2 guests, 0 anonymous users